Tüm erkeklerin istediği, yatakta daha uzun süre ereksiyonda olamaktır. Sadece uzun ereksiyon istemezler; onlar, ötesine geçmek, daha hızlı boşalttıktan ya da “iyileştikten” sonra onları korumak isterler. Erkeklere göre, yatakta performansları doğrudan kendilerini algıladıkları şekilde ilişkilidir. Cinsel hayatınızdan, özellikle performansınızdan memnun kalmazsanız, kendinize güveniniz azalır. Her erkeğin daha büyük, daha sert ve daha uzun ereksiyonlar istemesinin en önemli nedenlerinden biri, diğerlerini etkilemek. Kız arkadaşının en iyisi olmak istiyorsun, aynı zamanda onu etkilemek ve sahip olabileceği potansiyel beklentileri karşılamak istiyorsun. Muhtemelen boşalttıktan sonra bile ereksiyonun devam edip edemeyeceğini merak ediyorsundur.

Erkekler neden boşaldıklarında ereksiyonlarını kaybederler?

Konuyu tartışmak için, erkeklerin neden boşaldıklarında ereksiyonları kaybettiklerini açıklamak gerekir. Ereksiyonun tek amacı penisin girmesine ve elbette boşalmaya izin vermektir. Boşaldığında, ereksiyonun artık bir amacı kalmaz. Ayrıca, cinsel arzu genellikle doruktan sonra azalır. Ereksiyon bu noktada cinsel uyarılma ve arzu ile birlikte sona erer.

Ayrıca, Almanya Essen Klinik Üniversitesi’nde bir araştırma ekibi, orgazmın hem erkeklerde hem de kadınlarda prolaktin salgılanmasına neden olduğunu gösteren bir çalışma yürütmüştür. Prolaktin, orgazmı takiben refrakter periyodun bir geri bildirim düzenleyicisidir. Uluslararası İktidarsızlık Araştırmaları Dergisi’nde yayınlanan çalışma, boşalmadan hemen sonra prolaktin arttığını, erkeklerin ereksiyonlarını sürdürmelerini zorlaştırdığını ortaya koymuştur. Sırayla beklemek zorundalar. İki ereksiyon arasında meydana gelen bekleme süresine refrakter dönem denir.

Bu nedenle, ejakülasyondan sonra ereksiyonlarını (doğal olarak) tutabilen erkekler daha düşük prolaktin seviyelerine sahiptirler.

Boşalma sonrası ereksiyon tutmak mümkün mü?

Çoğu erkek aynı endişelere sahiptir. Boşalttıktan sonra “ikinci postaya” sahip olmak isterler, ancak tekrar ereksiyon elde etmek için belli bir süre beklemek zorunda oldukları için yapamazlar. Doğal olarak, ereksiyonun devam etmesini ve ikincinizin de “bekletme süresi” veya refrakter dönem boyunca hayal kırıklığına uğramış olmanız durumunda, hemen bir ikinciye sahip olmak istersiniz.

Boşalma ve orgazmı takip eden refrakter döneminde, erkeklerin ereksiyona yeniden uyarılması mümkün değildir. Öte yandan, kadınların refrakter dönemleri yoktur, bu yüzden aynı anda birden fazla orgazm olabilirler. “Bekleme süresinin” süresi değişir, bazı erkekler 10-15 dakikada bir sonraki tur için hazır olurken, diğerleri bir sonraki ereksiyon için 40 dakika kadar beklemek zorundadır.

Kendinizi diğer erkeklerle, özellikle filmlerde ve TV şovlarında görülenlerle karşılaştırmamak çok önemlidir. Gerçek şu ki; çoğu erkek boşaldıktan sonra ereksiyon yapamaz. Ama bu imkansız olduğu anlamına gelmez.

Testosteron seviyelerini kontrol edin

Daha sert ereksiyonların, daha kısa refrakter dönemlerin ve geliştirilmiş orgazmların en önemli yönü testosteron düzeyinizdir. Düşük testosteron, yaşlı erkekleri etkileyen bir problem olarak görülse de, bu tamamen doğru değildir. Aslında, 20’li veya 30’lu kişiler de buna sahip olabilirler. Libidonuz küçük olmasa bile, 30 yaşını doldurduktan sonra testosteron seviyelerini kontrol etmelisiniz. Optimum testosteron seviyelerine sahip olmanız, daha kısa refrakter periyotları ve ejakülasyondan sonra ereksiyonu muhafaza eden ilk ve en önemli adımdır.

Neyse ki, egzersiz, sağlıklı beslenme gibi düşük T’yi yönetmenin birçok yolu vardır ve ayrıca piyasadaki en iyi erkek geliştirme haplarından bazılarını deneyebilirsiniz; performansı artırırken testosteron seviyelerini artırırlar.

PC kaslarını güçlendirmek

Bazı erkekler, ereksiyonu kaybetmeden kazara çok sayıda orgazm yaşayabilse de, diğerleri bunu nasıl yapacağını öğrenmelidir. Bunu başarmak imkansız olmasa da, ereksiyonu muhafaza etmenin çok fazla pratik gerektirdiğini akılda tutmak gerekir. Bir gecede öğrenebileceğiniz bir şey değil.

Ejakülasyonun ötesinde ereksiyonu muhafaza etme veya birden fazla orgazm elde etme yeteneği Kegel egzersizleri gibi yöntemlerle gelir. Pelvik taban kaslarını güçlendirir ve orgazmik ve ejakülatuar yanıtları kontrol etme kapasitenizi arttırırlar. Kasıktan kuyruk kemiğine uzanan PC (pubococcygeus) kasları boşalmayı kontrol eder. Bir orgazm sonrası boşalmayı önlemek için egzersiz yapmak, refrakter periyodu atlamanıza, ereksiyonu sürdürmenize ve başka bir orgazmaya sahip olmanıza olanak tanır. Buradaki anahtar, kalıcı olmak ve Kegel’in dinsel olarak egzersiz yapmasıdır.

Egzersizi yaparken, hedefiniz idrar yaparken idrar akışını kontrol edeceğiniz gibi PC kasını kullanmak olmalıdır.

Bir pozisyonu değiştirmeyi düşünün

Seçtiğiniz pozisyonunun performansınız ve sonuçları üzerinde önemli bir etkisi vardır. Daha önce de belirtildiği gibi, hedefinize ulaşmanız biraz zaman alacaktır. Bu arada, boşluğu kontrol edebilir ve böylece pozisyonları değiştirerek ereksiyon kaybını kontrol edebilirsiniz. Örneğin, bir sandalyede seks yapabilir, burada diğer önemli kişilerin üstünde olursunuz, ancak boşalmadan önce ayağa kalkıp çekebilirsiniz. Sırayla, kaslarınızı boşalma noktasına kadar sıkın. Bu yöntemle boşalma olmadan orgazm yaşarsınız ve hala ereksiyonunuzu sürdürürsünüz.

Birden fazla orgazma ulaşmak ve ereksiyonunu kaybetmemek için yönetmek istiyorsanız, misyoner pozisyonu muhtemelen en iyi fikir değildir. Aslında, misyoner pozisyonu erken boşalma katkıda bulunur. Ayrıca, erkeklerin büyük bir çoğunluğu misyoner pozisyonun ereksiyon bozukluğu içinde bir rol oynamış olduğunu bildirmektedir, çünkü çoğu durumda, ED genellikle erken boşalma ile birlikte bulunur.

Yapabileceğin diğer şeyler

Yatakta beklentilerinizle ilgili diğer önemli konularla konuşun
Egzersiz
Sağlıklı beslenin
Yeterli uyku almak
Stres Yönetimi
Pratik tantrik seks
Diğer faydaları sağlayan yüksek kaliteli testosteron takviye takviyeleri tercih edin. Örneğin, Nugenix sağlam ve uzun ömürlü ereksiyon veren tamamen doğal maddeler içerir.

Sonuç

Orgazm ve ejakülasyondan sonra ereksiyonun sağlanması, tüm erkeklerin istediği bir şeydir, ancak çoğu bunu başaramaz. Her ne kadar imkansız gibi görünse de, en uygun testosteron seviyelerini, cinsiyet pozisyonlarını denemeyi ve ereksiyon ve boşalmayı kontrol etmenize yardımcı olan çeşitli Tantrik ve diğer alıştırmaları yaparak bu hedefe ulaşabilir.

En çok yorum alan sayfalar: