Kadın ve erkekte cinsellik farklıdır. Erkekte eğer hormonal veya tıbbı bir başka hastalık yoksa, cinsel istek azlığı ya da enerji düşüklüğü birtakım doğal yardımlarla giderilebilir. Hepsinden önce gelen önemli nokta cinselliğin daha çok beyinle ilgili olduğudur. Huzuru ve konsantrasyonu olmayan bir insan sağlıklı ve başarılı bir cinselliği zor yakalar. Cinsellik asla bir skor veya mekanik bir olay olarak görülmemeli. Ayrıca derinde yatan ruhsallık boyutu da önemsenmelidir. Dişi ve erkek enerjilerinin birleşerek tamlığa ulaştığı bu özel anlar, hem bedenin hem de ruhun doyuma ulaştığı bir şekle dönüşürse derinleşir ve özel bir anlam kazanır.

İşte cinsel gücü artırmak için öneriler:

1- Erkeklerde en iyi cinsel uyarıcı aslında iyi bir uyku. Erkeklere pek çok öneride bulunulmasına rağmen cinselliğin canlanması için en yararlı yol uyumak. Uyumak istemiyorsanız 10 dakikalık kısa bir şekerleme ya da ayaklarınızı 5-10 dakika yukarı kaldırarak istirahat etmek hemen enerji toplamanıza yardımcı olur.

2- Güneş ışığı ve temiz hava canlandırıcıdır. Yazın güneşli bölgelerde daha canlı olmanızın sırrı biraz da budur. Güneş ışığı hormonları harekete geçirir.

3- Doğal doping olan aşağıdaki gıdaları artırın.

■ Sade yağ (tereyağın orta kısık ateşte yakmadan sürekli karıştırılarak, köpüklerini alıp atarak hazırlanmış şeklidir)
■ İncir
■ Fındık
■ Badem
■ Ceviz
■ Hint fıstığı
■ Antep fıstığı
■ Tropikal meyveler
■ Bal
■ Kuru meyveler
■ Tavuk suyu
Keçi boynuzu
■ Kırmızı bul biber
■ Peynir
■ Havyar
■ Tahin
■ Pekmez
■ Sarımsak
■ Soğan
■ İstiridye
■ Kırmızı et (yağsız olmalı)

4- Düzenli egzersiz ve kasları kuvvetlendirici hafif sporlar da güçlü bir cinsellik için önemlidir. Testosteron düzeyini canlı tutacak her türlü bedensel aktivite erkek için yararlıdır.

5- Bu doğal 5’li karışım cinselliği kuvvettendirir.
■ Azgın teke otu (Epimedium Sagittatum)
■ Çoban çökerten otu (Tribulus Terrestis)
■ Kore (kırmızı) veya Amerikan Gingsengi (Panax Ginseng)
■ Japon eriği (Gingo Biloba)
■ Testere Palmiyesi (Saw palmetto)

Bunu okuyanlar şunları da okudu: