Soru:

Cinsel organım çok ince 22 yaşındayım ve yakın zamanda evlenmeyi düşünüyorum. Ancak penisimin ince olması beni rahatsız ediyor. Bu sorunu nasıl giderebilirim? Piyasada satılan herhangi bir ilaç bulabilir miyim? Henüz bir doktora başvurmadım.

Cevap:

Bu bir hastalık veya sorun değildir. Tıp biliminde penis inceliği diye bir sorun yoktur. Eğer penis yeterli uzunlukta ise ve sertleşme fonksiyonunu yerine getiriyorsa, incelik herhangi bir fonksiyonel sorun oluşturmaz. Cinsel ilişkide duhul sağlanan kadın vajinasının doğumda 3-4 kiloluk bir çocuğun çıkabileceği kadar esnek olduğu düşünülürse, penisin 1-2 santimlik çap farkının anlamsızlığı ortaya çıkar. Bu sadece bir estetik kaygı olarak değerlendirilebilir. Bu yönde yapılan penise vücudun başka yerlerinden alınan yağ dokusu enjeksiyonu ile kalınlaştırma vb. ameliyatları yeteri faydayı sağlayamıyor. Çoğu zaman hastalar ameliyattan sonra ortaya çıkan halden memnuniyetsizlik duyarak pişman olmaktadır.

Soru 2:

Penisimin boyu normal ama çok ince, nasıl kalınlaştırırım? 25 yaşındayım. 1.78 boyunda, 60 kiloyum. Cinsel organımın boyu 10 santim. Ama sorun ince olmasında. Bunu düzeltmenin bir yolu var mı?

Cevap 2:

Sevgili okurum, geçmişte böyle söylentiler oldu ama hepsi fos çıktı. Çapının büyütülmesi mümkün değil. Ama buna gerek var mı, yok mu buna sen değil, partnerin ya da eşin karar verir. Bu deneyimlerden bir geç. Ortaya bazt alternatifler de çıkabilir. Onları zamanı gelince biz söyleriz.

Bunu okuyanlar şunları da okudu: