Soru:

Çok mastürbasyon yüzünden kısır olur muyum?
Ben gereğinden fazla mastürbasyon yapıyorum. Her gün 4–5 defa oluyor, bazen de 6’ya çıkıyor. Ne yapacağımı bilmiyorum. İleride kısır olur muyum?

Cevap:

Çocuğum, sayının fazla olduğunu sen de biliyorsun. Sınırı aşmış her eylem, her olay sorun yaratır. Günde 7 kere yemek yemek, 12 saat uyumak falan gibi. “Ben ne yapacağım?” soruna gelince; elini bağlamayacağıma göre sen, düşüncelerini ve elini oradan çekeceksin. Aklına gelince de hemen olduğun yerden uzaklaşıp düşüncelerini dağıtmaya çalışacaksın.

Soru 2:

Mastürbasyon yapan kısır olurmuş, doğru mu?
16 yaşındayım. Mastürbasyon yapmak istemiyorum. Çünkü büyüyünce kısır olunmuşum. Bu durum beni rahatsız ediyor. Derslerime çalışamıyorum. Ne olur bana yardım edin.

Cevap 2:

Değerli okurum, haftada 2-3 kez yap ki sistemler çalışsın. Bu işin okulla, işle ilgisi yok. Yemek de yiyeceksin, su da içeceksin, tuvalete de gideceksin. Arada bir mastürbasyon da yapacaksın. Ancak ölçüyü aşmayacaksın, derslerine de çok çalışacaksın. Eğer direncin, kapasiten yerinde ise derslerinde biraz ölçüyü aşabilirsin. Haydar Hoca’dan sana izin.

Bunu okuyanlar şunları da okudu: