Soru:

Erken boşalma nasıl düzelir?
25 yaşındayım. Erken boşalıyorum. Acaba mastürbasyonu terk etsem bir yararı olur mu? Ne olur bana yardım edin.

Cevap:

Değerli okurum, mastürbasyonu terk etmenin bir yararı yok. Sanıyorum bekarsın. Haftada 1-2 kez mastürbasyon yapabilirsin. Ama tedavi, evlilik koşulları oluşunca düşünülecek bir konu. Şimdilik kendi bulduğun yöntemleriyle mastürbasyon yaparken durma, ara verme, başka şeyler düşünme yöntemleri ile yeni bir koşullandırma yaratabilirsin. Ama asla penisini sıkma. Meninin akışını engelleme gibi fizik hareketleri yapma. Bunların iç dokulara zararı oluyor.

Soru 2:

Erken boşalma sorunu mu yaşıyorum?
22 yaşındayım ve bekarım. Şu ana kadar hiç sevgilim olmadı. Geçenlerde biriyle ilişkiye girdim, ön sevişme hariç 1 dakika içinde boşaldım. İkinci boşalmam da en fazla 3 dakika sürdü. Sizce erken boşalma sorunuyla mı karşı karşıyayım? Bir ürologa görünmem gerekir mi?

Cevap 2:

Değerli okurum, bu dediğin erken boşalma. Ama sende erken boşalma var mı, yok mu bu söylenemez. Evlilik koşullarında bir kadınla ya da evlendiğinde eşinle düzenli bir ilişkin olduğun zaman erken boşalman devam ederse o zaman bir doktora gidip tedavi yoluna gireceksin. Ama şimdilik bu ortamda tedavisi yok. Doktora gidip ne diyeceksin?

Bunu okuyanlar şunları da okudu: