Soru:

Ben isteyince eşim istemiyor
18 yaşındayım ve 2 yıllık evli bir kadınım. Benim istekli olduğum zaman eşim birlikte olmak istemiyor. Bu yüzden çok sık tartışıyoruz.

Cevap:

Değerli okurum, bünye sorunu. Kimi öyle, kimi böyle. Ama erkeğin psikolojisinin derinlikleri ve alışkanlıkları da önemli. Kapalı bir kutuya da bilmece. Önümüzdeki aylar ya da uzun yıllar sürmeden, bir dönem içinde bu olayın adı konulmalı. Nedenler, niçinler bulunmalı. Cinsel uyumsuzluk söz konusu ise her şey yeni baştan düşünülmeliye ortaya konulmalı.

Soru 2:

Ben haftada 2 kez ilişkiye girmek istiyorum ama eşimin gönlü olmuyor.
29 yaşındayım. Sorunum fazla istekli olmam. Haftada 2 veya 3 kez ilişkiye girmek istiyorum ama eşimin gönlü olmuyor. Haftada bir kez cinselliği zar zor yaşıyoruz. Sürekli “Yorgunum, canım istemiyor” gibi şeyler söylüyor. Buna çok canım sıkılıyor. Oysa ilişkiye girdiğimde onu mutlu ediyorum, orgazm oluyor. Sizce ne yapmam gerekiyor?

Cevap 2:

Değerli okurum, sizin yaşınızdakiler için haftada 2-3 birleşme en doğrusu denir. Haftada 1 kez bile olabilir. Eşler istiyorsa her gün de. Ancak bu konularda eşlerin karşılıklı uyum içinde olması gereklidir. Eşinin ritmi yani düzeni haftada 3’e ya da birden fazlasına pek uygun değil. Kimileri günde 2 öğün yemek yer, kimileri 3 öğün, bunun gibi. İleriki yıllarda eşinin bu tempoyu artıracağına inanıyorum. Senin de erken boşalman varsa mutlaka tedavi ol. Mümkünse eşinin kalbini hiç kırma. Böyle başlayalım bakalım, gelişme olursa yine bana mail at.

Soru 3:

Eşim ilişkiye girmemek için benden kaçıyor
Biz yeni evli bir çiftiz. Eşim cinsel ilişkiye girmek istediğim zaman benden kaçıyor ve korktuğunu söylüyor.
Eşimle nasıl ilişkiye girebilirim?

Cevap 3:

Sevgili okurum, olayın vajinismus. Bu konuda Türkiye kaynıyor. Dünyada ise yok denecek kadar az. Bunun da nasıl çözüleceğini televizyonlarda, köşe yazılarımda defalarca anlattım. Sağır Sultan duydu. Doktorlar ne işe
yarıyorlar? Bir de bunun uzmanları var. Uzmanın da aynı konuda ayrıcalıkları var. Örneğin; iç hastalıkları uzmanı
ama kimi mideye kimi karaciğere yönelir. Bu sorduğunuz soruda da uzmanın kim olduğunu artık biliyorsunuz. Gerisi size kalmış yavrum.

Bunu okuyanlar şunları da okudu: