Soru:

Eşim erken boşalıyor, yatakta öylece kalıyorum
28 yaşında, 7 aylık evli bir kadınım. Çok isteyerek başlıyoruz ama eşim erken boşalıyor. Ben yatakta öyle kalıyorum. İlişki 6 ya da 8 dakika sürüyor. Sizce çok mu uzun bir zaman istiyorum. Artık cinsellikten soğumaya başladım. Eşimle deliler gibi sevişmeyi istiyorum ama o çabuk pes ediyor.

Cevap:

Değerli okurum, 6-8 dakika fena bir süre değil. Daha da uzun olsa kuşkusuz iyi olurdu. Bu ölçüler normal sınırlara giriyor. Ama senin orgazma erişmen için zamana ihtiyacın var. O tempoya ayak uyduramıyorsun. Eşinin süresini uzatabiliriz. Ama seni teknik olarak hızlandıramayız. Bu nedenle özellikle senin için bir tedavi kolay değil. Doktora gitmeniz konusunda ortadayım. Ama öğreneceğiniz bazı şeyler ve eşinin de sana olan yaklaşımı, ustalığı ile zamanla bu sorunu aşacağına inanıyorum.

Soru 2:

Eşim erken boşalıyor
20 yaşında, yeni evli bir genç kızım. İlişkiye girdiğimizde eşim hemen boşalıyor, zevk alamıyorum. Bu durum ileride sorun yaratır diye korkuyorum.

Cevap 2:

Sevgili yavrum, rahat ve mutlu bir ruh haliyle devam edin. Evlendikten bir süre sonra durumda kendiliğinden bir değişme olabilir. Eşinin erken boşalması var. Ancak bu da tedavi edilebilen bir sorun olduğundan evliliğinize, cinsel mutluluğunuza engel oluşturmayacaktır.

Bunu okuyanlar şunları da okudu: