Soru:

70 yaşındayım. Eşim 41 yaşında. Benim sorunum şu: Ona karşı yetersiz olduğumu düşünüyorum. Kendisini tatmin edemiyorum ve beni aldatmasından korkuyorum. Sizce ne yapmalıyım?

Cevap:

70 yaşında birinin önemli bir sağlık sorunu yoksa haftada 1-2 defa cinsel ilişkide bulunması normaldir, sanırım bu eşiniz için de yeterli olacaktır. Daha fazlası için kendinizi zorlamamanızı öneririm, vücut zaten ihtiyaçları doğrultusunda hareket eder. Birçok insan bunu bir övünç, erkeklik meselesi olarak gördüğünden kaliteli cinsel yaşam yerine sayısal performansı hedeflemektedir. Performans göreceli bir kavramdır. Bir kez temas kurduktan sonra ikincisini kuramıyorum diye gelenler var. Ama bu kişi 50 yaşında ve 15 yıldır evli ise, aynı gece 2 defa ilişki kurma beklentisi ve zorlaması içinde olması için neden yoktur. Kısa sürede birden fazla ilişkide bulunmak hem kişinin fiziki hem de psikolojik durumu ile ilgilidir. Birincide başarılı ve tatmin edici bir ilişki gerçekleştiren erkek bir süre istirahattan sonra istiyor ve sertleşme oluşuyorsa ikinci birleşmeyi yapabilir. Tıpkı kişinin açlık, uyku gibi diğer fiziki ihtiyaçlarına benzer şekilde vücudu cinsel ihtiyaçlarını da gerekli ölçüde karşılamasını ayarlayacaktır.

Soru 2:

30 yaşındayım ve 6 yıllık evliyim. İlişkide karım 2 kez boşalıyor, ben ise bir kez. Eşim bir kez daha birlikte olmak istiyor ama benimki sertleşmiyor. Penisimin sönük hali 5 santim, bazen içe kaçıyor. Ne yapmalıyım?

Cevap 2:

Değerli okurum, önce kilo ver. İçe kaçma ondan. Eşin 2 kez orgazm oluyorsa daha ne istiyor? Bir kere bile orgazm olamayan pek çok kadın var. Erkeklerin çoğu ikinci ilişkide zorlanır. Yolunda olmayan eşinin ateşi. O da kendini disipline etmesini öğrenmeli.

Bunu okuyanlar şunları da okudu: