Soru:

Günde azami kaç kez mastürbasyon yapmak sağlığa zarar vermez?

Cevap:

Siz zaten günde kaç kere yapılmalı diye sorarak baştan hatalı olduğunuzu istemeden de olsa dışa vuruyorsunuz. Çünkü günde değil; haftada azami olarak düşünülmeli bu konu. O da zaten haftada 4-5 defa. Günde değil!

Soru 2:

Mastürbasyon yapmaya korkuyorum
14 yaşındayım. Daha önce hiç mastürbasyon yapmadım ve yapmaya korkuyorum. Bana yardımcı olabilir misiniz?

Cevap 2:

Sevgili okurum, bir arkadaşına sorarsın. O ne yapıyorsa sen de onu yaparsın. Bu bir deneme-yanılma yöntemidir. Bana göre daha bekleyebilirsin. Kendini zorlamak yerine içinden gelen isteğe uymalısın. Böylesi daha doğru olur. Bu konuya odaklanmak yerine hayatın biraz tadını çıkar. Sosyal aktivitelere yönel.

Soru 3:

Her gün mastürbasyon yapıyorum, sorun olur mu?
25 yaşındayım, sorunum hiç cinsel ilişkiye girmemiş olmam. Ama her gün mastürbasyon yapıyorum. Acaba üreme sorunu yaşar mıyım? Yani mastürbasyonun bir zararı olur mu?

Cevap 3:

Sevgili okurum, mastürbasyonun zararı olmaz. Haftalık sayın 2-3’ü aşmasın. Aslında mastürbasyon yapmak, hiç yapmamak ya da cinsel birleşmede hiç bulunmamaktan daha iyidir. Takma kafana.

Soru 4:

Günde 7 kez mastürbasyon yapmak zararlı mı?
17 yaşındayım. Sorunum günde 7 defa mastürbasyon yapmam. Ne olur bana yardım edin. Ben sapık mıyım? Çok mastürbasyon yapmak zararlı olur mu?

Cevap 4:

Elbette. Çünkü yapılacak daha çok işin var. Her şeyi bir yana bırakmışsın, varsa mastürbasyon yoksa mastürbasyon. Yani mastürbasyonkolik olmuşsun. Bütün kolikler tehlikelidir. Bu nedenle soru sormayı bırak. Kendine ‘Ben nereye koşuyorum?’ diye bir soru sor. Cevabı kendi içinde bulacaksın.

Bunu okuyanlar şunları da okudu: