98 kilo ağırlığındaki İngiliz Marion Corns’un zayıflamak için denemediği yol kalmamıştı. Son olarak hipnoz yöntemini denemeye karar verdi. Doktorlar hipnozla ‘midesinde kelepçe olduğu’ telkininde bulundu. Buna inanıp iştahı kapanan kadın 25 kilo verdi

Hipnozla böyle zayıfladı

Hipnozla böyle zayıfladı

Özel terapi yöntemi
İngiltere’de yaşayan Marion Corns’un (35) başı kiloları ile dertteydi. 98 kilo ağırlığındaki kadın zayıflamak için bilinen her yolu denemiş fakat başarılı olamamıştı. Bir arkadaşı Marion Corns’a “İspanya’da bir klinik hipnoz yöntemiyle benim sigarayı bırakmamı sağladı. Belki sana da yardımcı olurlar” dedi. Klinik görevlileri, kendilerine başvuran Marion Corns için ilginç bir hipnoz yöntemi uyguladı.

4 ay içinde zayıfladı
Uzmanlar Marion Corns’u hipnotize edip uyuttu. Sonra da kendisine mide kelepçesi takıldığı telkin edildi. Uzmanlar genç kadına ‘geçirdiği’ ameliyatı ayrıntılı olarak anlattı. Hatta daha gerçekçi olması için odaya hastane kokusu verecek aromalar kullanıldı. 5 seans sonunda midesinde kelepçe olduğuna inandığı için Marion Corns’un iştahı azaldı. Böylece 4 ayda 25 kilo veren Marion Corns 73 kiloya düştü.

Bunu okuyanlar şunları da okudu: