Soru:

22 yaşındayım. Kendimi kontrol etmekte zorlanıyorum. İçimde inanılmaz bir seks isteği var. Kadınla ilişkiye girdim. Bir daha isteyince kadın bana “Sapık” dedi. Acaba ne yapmalıyım?

Cevap:

Kontrolsüz genç, aklıma birden bire, tren istasyonlarındaki kontrolörler geldi. Kimisi de makasçıdır. Sen bilir misin makasçıyı? Bir manivela ile trenin yolunu değiştirirdi. Ah o manivela. Nice kadınların ve erkeklerin hayat trenlerinin yolunu değiştirdi. O trenler gide dursun. Biz gelelim kontrol olayına. Neyi, nasıl kontrol edemiyorsun bilmem. Ama kızları hiç kontrol edemediğin belli. Aslında onlar sana pırıl pırıl konuşuyorlar. Nasıl mı? Gözlerinin içine bakıyor musun? Biz burada papağan gibi niye konuşuyoruz? Sizleri bunalımdan kurtarmak için ipuçları veriyoruz. Bir erkek kadının gözünden bir şey anlamıyorsa, kadını hiç anlamıyor demektir. Yavrum, karpuz yerine kelek yeme. İleride de bir kayaya toslarsan “Haydar Hoca demedi” deme.

Soru 2:

Cinsel arzumu nasıl bastırabilirim?
16 yaşında, yakışıklı bir gencim. Kadın kuaföründe çalışıyorum. Şimdiye kadar hiç ilişkiye girmedim. Kızlara karşı istek duyuyorum ama cesaret edemiyorum. Sizce cinsel ilişkiye girsem erken mi davranmış olurum? Yoksa bütün bunlar çalıştığım ortamdan mı kaynaklanıyor? Bu isteği aklımdan nasıl çıkarırım? RUMUZ: GENÇ

Cevap 2:

Değerli okurum, aklından çıkarmayacaksın. Ama 18 yaşına gelinceye kadar da cinsel birleşmede bulunmayacaksın. Sağlam, adam gibi iradeli, güvenilir bir berber olacaksın. Başka türlü bu iş yürümez. Sonunda çok büyük zararlara da uğrarsın. Her genç gibi davran ve iradene hakim ol.

Bunu okuyanlar şunları da okudu: