Tecrübe en iyi ilaç
İlk kez cinsel ilişkiye girecek erkekler heyecandan ve tecrübesizlikten kaynaklanan sorunlar yaşayabilir, sertleşme sağlayamayabilir. Ya da korkulu rüyası erken boşalmayla karşılaşabilir. Hemen paniğe kapılıp sorun olduğunu düşünmeyin, tecrübeyle her şey çözülür.

Soru:

İlişki başlarken isteksizleşiyorum
Son 5-6 aydır cinsel birleşme sırasında sorun yaşamaktayım. Eşimle ilişkiye girmeden önce aşırı bir istek mevcutken, ilişkinin başlama anında birden yoğun bir isteksizlik, ereksiyon sorunu oluyor. İlişkiye girsem bile çok çabuk boşalıyorum, Bana verebileceğiniz bir tavsiye var mı?

Cevap:

Sorununuz psikolojik kökenli olabilir. Performans anksiyetesi adı verilen ve kendini karşısındakine ispat etmek veya başkaları ile mukayese ederek üstün gelmek arzusu sonucu doğan evhamlılık hali bu duruma neden olabilir. Ülkemizde okullarda geçmişte sağlıklı cinsel eğitim verilememesi ve otoriter aile yapısı nedeni ile babadan da bu bilgilerin alınamaması neticesi yaşamın en önemli alanlarından biri olan cinsellik konusu sadece kulaktan duyma bilgilere kalabilmiştir.

Bunu okuyanlar şunları da okudu: