Soru:

Korunuyorduk ama prezervatif yırtılmış
Kız arkadaşımla ilişkiye girdik ve korunduk. Ama prezervatif yırtılmış. Biz bunun farkına sonradan vardık. Şimdi ne olacağını bilmiyoruz. Hemen hamile kalınır mı veya bundan kurtulmanın bir yolu var mı? Varsa neler yapmamız gerekir?

Cevap:

Sevgili okurum, zayıf ihtimalle gebe kalma olasılığı var. Adeti gecikirse 15 gün sonra gebelik testi yaptırırsınız. Gebe kalmışsa duruma göre yeniden yazarsın, değerlendiririz.

Soru 2:

Prezervatif yırtıldı, kız arkadaşım hamile kalır mı?
18 yaşındayım. Birkaç gün önce kız arkadaşımla korunarak ilişkiye girdim. İlişkinin ortasında prezervatif yırtıldı. Spermlerimin birçoğu da sevgilimin içinde kaldı. Acaba kız arkadaşım hamile kalır mı?

Cevap 2:

Sevgili okurum, belki evet, belki hayır. Bilinmezlikler içerisinde, okyanus ortasında pusulasız bir sandaldaymışım gibi hissettim kendimi. Böyle çaresiz durumlarda varsayımlar, umut, ihtimaller devreye girer. Ve size bir şey fısıldar. Şimdi de kulağıma bir fısıltı sesi geldi. Durmadan “Hamile değildir, değildir” diyor. Umarım Öyledir, gel bu sese uyalım.

Soru 3:

Kız arkadaşım hamile mi?
Kız arkadaşımla birlikte olurken penisim kondomun içinden çıktı. Spermlerim biraz içine kaçtı, adeti de 5 gün kadar gecikti. Yaptığı gebelik testi de negatif çıkıyor ama bu durum bizi huzursuz ediyor. Ne yapabiliriz?

Cevap 3:

Değerli okurum, 15 gün daha bekleyin, sonra durumu bana yazarsınız.

Bunu okuyanlar şunları da okudu: