Bazı kadınlar var ki aradan zaman geçince cinselliğe ilgisini kaybediyor. Kurulu düzenini bozmamak için bu durumdan kimseye söz etmiyor. Eşiyle ilişkiye giriyor ye hiç zevk almıyor, endişeleniyor. Ama eşine bunu anlatmıyor, rol yapmayı tercih ediyor. Hanımlar, kocanız bunu öğrenince güvenini kaybedebilir, en iyisi yardım alın…

Soru:

Kocama rol yapıyorum
20 yıllık evli kadınım ve eşimle birlikte olurken hiçbir şey hissetmiyorum. Rol yapıyorum. Kadın doğum uzmanı psikologa gitmem gerektiğini anlattı. Kocam öğrenirse kendini kötü hisseder. Ne yapmalıyım?

Cevap:

Değerli okurum, sorunun kolay çözülecek türden değil. Psikologun işi de değil. Bir uzman hekimin yani psikiyatrın iş. Buna rağmen uzman hekimler yani ben dahil ne kadar çözebiliriz, emin değilim. Eşler birlikte doktora gitmeli, evlilik tedavi edilmeli. Her türlü çözüm dinamikleri ortak aranıp ona göre bir yol seçilmeli. Uzaktan yapılacak bir şey yok. Tek başına doktora gitsen de fazla bir yararı olmaz. Hastalığa teslim olma. Rol yaptığını eşine söyleme ama bunu doktor uygun biçimde ona anlatır.

Bunu okuyanlar şunları da okudu: