Soru:

İlk geceden çok korkuyorum, ne yapacağım?
18 yaşında bir genç kızım. Evlendiğimde ilk geceden çok korkuyorum. Bu korkumu nasıl yenebilirim?

Cevap:

Sevgili okurum, önce bilgileneceksin, öğreneceksin sonra alışacaksın. Olay bu kadar basit. Arkanda doğanın sonsuz gücü var. O sana yardımcı olacak. Çocuğun da olacak, her şey yoluna girecek. Ama burada en önemli engel yaşın. Biraz büyü yani olgunlaş. Evlilik ve onun getireceği sorumlulukları psikolojik olarak göğüslemeye hazırlı ol. Ayrıntıları biz çözeriz.

Soru 2:

Nişanlımın ilk gece korkusunu nasıl yenerim?
Nişanlıyım ve yakında evleneceğim. Nişanlım gerdek gecesi için çok sıkıntılı. Korktuğunu söylüyor. Bu korkusunu nasıl yenebiliriz? Ben ne yapabilirim?

Cevap 2:

Değerli okurum, ilk gece odaya girdiniz. Elinden tut, konuş onunla. Geçmişi, sevgini, aşkını konuş. Özlemlerinden, güzelliğinden söz et. Sonra oturun karşılıklı birer çay için. Mümkünse çayı sen hazırla. Yine el ele tutuşarak yatağa giysili uzanın. Bir süre öyle sevişin. Eğer karın razı değilse ilk birleşmeyi birkaç gün erteleyin. Alışsın çocukcağız.

Soru 3:

İlk ilişkide yanlış bir şey yapmaktan korkuyorum
18 yaşındayım. İlk defa bir kızla ilişkiye gireceğim. Bu yüzden korkuyorum. İlişki sırasında yanlış bir şey yaparsam diye endişeleniyorum.

Cevap 3:

Değerli okurum, ben de korkuyorum. Ne yapacağını bilmediğinden değil. Başına belalar gelebileceğinden. Ayrıca bilmediğin şeyi genç bir kızın üzerinde denemek sana yakışır mı? Daha yeni çocukluktan kurtuldun. Biraz sabırlı olmayı öğren, bekle. Bu konuda bilgiler edin. Sonra sefere çıkarsın.

Soru 4:

Bir ay sonra evleneceğim. İlk geceden korkuyorum
26 yaşında bir genç kızım. Bir ay sonra evleneceğim. Ben ilk geceden çok korkuyorum. Şimdiye kadar hiçbir erkekle ilişkim olmadı.

Cevap 4:

Değerli okurum, yardıma ihtiyacın yok. En büyük yardımcın doğanın kendisi. İkinci yardımcın eşin. Anlayışlı, sevecen davranır, her şeyi ilk geceye sıkıştırma telaşına kapılmazsa iyi olur. İlk gece yatağın kenarına oturup biraz seni alıştırırsa geçişin daha kolay olacağına inanıyorum. Özellikle çarşaf bekleyenler olmasın. Bir zaman diliminde alışacaksın.

Soru 5:

İlk geceden bende korkuyorum
3 hafta sonra evleneceğim ama ilk gece beni çok korkutuyor. Nişanlım “Ağrı olmayacak, acı çekmeyeceksin” dedi. Ne yapmam gerekiyor?

Cevap 5:

Değerli okurum, yarısı senin, yarısı eşinin paylaşacağınız bir pasta dilimi. Bu pastayı sert kesmeyin. Çatalla ağzınıza götürürken telaşlanıp acele etmeyin. Yutarken de sakin olun, gırtlağınıza kaçmasın. Her şey yavaş yavaş olsun. Bunun için eşinin seni rahatlatması gerekir. Belki ilk geceyi ertelersiniz. Çünkü bu ilk gece gelecekteki bütün cinselliğinizi belirleyen anahtar rolü oynayacak. Kolay gelsin mutluluklar.

Bunu okuyanlar şunları da okudu: