Uzun saçlarınızı devamlı atkuyruğu yapıyorsanız bir değişime ihtiyacınız var demektir. Ünlü modeller kısa saç trendini başlattılar. Denemeye ne dersiniz?

Saç modeli söz konusu olduğunda alışkanlıklardan vazgeçmenin pek kolay olmadığını biliyoruz. Ani bir kararla upuzun saçlarınızı kısa kestirmek cesaret istiyor. Ancak imkansız değil. Doğru kesimle, uzun saçlarınızdan daha rahat kullanabileceğiniz saçlara sahip olabilirsiniz. “Kullanışlı saç olur mu?” demeyin. Kısa saçlar hem kolay şekil alıyor, hem de saatler süren bakım ve şekillendirme çalışmalarını gerektirmiyor.

Mükemmel kısa saç için ipuçları

Kısa saç için ipuçları

Kısa saç için ipuçları

Farklı saç modellerini deneyimlemek için ünlü isimlerden ilham alabilirsiniz. Özellikle podyumlar ve kırmızı halı sayısız seçenekle dolu. Victoria’s Secret meleklerinden Karlie Kloss, hızla yayılan kısa saç trendinin öncü isimlerinden. Hatta savunucularından olduğunu söyleyebiliriz. Yaptığı açıklamada, “Farklı vücut tiplerine sahip kadınlar olduğu gibi farklı saç türlerine sahip olanlar var. Kısa saçlarla da seksi olabilirsiniz” dedi. Karlie Kloss’u, Edie Campbell, Lindsey Wixson, Jessica Stam takip etti ve onlar da saç modellerinde radikal değişiklikler yaptılar. Siz de podyumların en beğenilen modellerinin saç stillerinden yola çıkarak kendi tarzınızı bulabilirsiniz.

Kısa saçlara şekil verme

Kuaförünüzün yolunu tuttunuz, derin bir nefes alıp saçlarınızı kestirdiniz. Peki şimdi ne yapmalı? Paniğe gerek yok. Öncelikle, sağlıklı ve parlak saçlarla her türlü saç modelini rahatlıkla kullanabileceğinizi aklınızdan çıkarmayın. Saçlarınıza arzu ettiğiniz sağlıklı havayı kazandırmak için saç tipinize uygun şampuanı bulmalı ve her yıkamada saç kremi kullanmalısınız. Yeni nesil saç bakım ürünleriyle saçlarınızı güzelleştirmek daha kolay. Uzmanlar, özellikle argan yağı içeren ürünlerin saçlarda mucizeler yarattığını dile getiriyorlar. Bunlar sayesinde saçlar ihtiyacı olan neme kavuşuyor ve parlaklık kazanıyor.

Kısa saçlara şekil vermede hacim, önemli bir yer tutuyor. Bunu sağlamak için saç şekillendirici köpük kullanabilirsiniz. Köpüğü saç diplerinize uygulayarak saçlarınıza dilediğiniz şekli verebilirsiniz. Şekillendirmeyi kusursuz hale getirmek isterseniz saç spreyinden de yardım alabilirsiniz. Ancak podyumlardaki kısa saç modellerinin çabasız göründüğünü hatırlatalım. Şayet saçlarınızın dümdüz bir forma sahip olmasını isterseniz saç kurutma makinesine başvurmadan önce kendi halinde yüzde doksan oranında kurumasını bekleyin. Bu sayede kabarmayı ve elektriklenmeyi önlemiş olursunuz.

Hangi saç modeli?

Kısa saçın modern bir görünüm vadettiğine şüphe yok. Bu saç modeline bir de kakül eklerseniz gençlik iksirinizi bulmuş olacaksınız. Omzun bitiminde kestirilen saçlar neredeyse her yüz tipine uygun. Çene hizasında kesilen saçlar yüzü çerçeveler ve elmacık kemiklerini vurgular. Özellikle uzun ve oval yüz tiplerine yakışır. Saçlarınızı kestirdikten sonra kuaförünüzden o modele uygun şekillendirme sırlarını öğrenmeyi unutmayın. Böylece yeni saç modelinize alışmanız kolaylaşır.

Bunu okuyanlar şunları da okudu: