Soru:

15 yaşındayım. Sorunum kız arkadaşımı benimle ilişkiye girmemekten vazgeçirememem. Sürekli benimle ilişkiye girmek istiyor. Acaba ne yapmalıyım? Kızlığının bozulmasının ileride sorun olacağını düşünüyor, ona zarar vermek istemiyorum. Sizce ne yapmalıyım?

Cevap:

Sevgili okurum, bu kız seni nasıl baştan çıkardı? Nasıl yoldan saptırdı, anlayamadım. 15 yaşında bu işler olmaz. Sorunlar yaratır, başın derde girer. Bütün sorumluluğu ve suçu kız arkadaşına yüklersen piyon olmaktan kurtulamazsın. Bence piyon değil, erkek ol, delikanlı ol, babayiğit ol. O yolda adımını at. İrade diye bir şey var onu unutma.

Soru 2:

2 yıldır çıktığım bir kız var ve benimle ilişkiye girmek istiyor. Ben izin vermiyorum. Bu yüzden aramız çok bozuk, sürekli kavga ediyorum. Kendimi bu işe hazır hissetmiyorum. Bir de kızla konuşurken çok utanıyorum. Ne olur bana yol gösterin.

Cevap 2:

Arada bir senin gibi masum, vicdanlı, ailesi şanlı olanlar, yasaklardan uzak, tuzaklardan kaçarak bizim bahçeye geliveriyorlar. Hoşgeldin torunum. Sen o kızın adresini bana ver. Ben onun canını okurum: ‘Hadi kızım, bende sana verecek oğlan yok’ derim. Ama seni adam akıllı överim. ‘Yalan söylemez, hile hurda bilmez, işine sadıktır, paraya sağlam kasadır. Kendi işini kendi yapar.’ Sayarım da sayarım, hem de ayrıntılara dalarım. Kız coştukca coşar, azdıkça azar. Bulsa hemen üzerine atlar. Son cümlem ise, senin imdadına koşar. ‘Kızım, bizim torun anasının dizinin dibinden ayrılmaz. Hiçbir zaman sözünden çıkmaz, bir dediğini iki etmez’ bilgilerini alınca bir daha kapını çalmaz.

Soru 3:

Kız arkadaşım ilişkiye girmek istiyor
Kız arkadaşım cinsel ilişkiye girmek istiyor ama ben korkuyorum. Sizce bu yaşta ilişkiye girmem iyi mi, kötü mü?

Cevap 3:

Değerli okurum, şunlar olur: Zevkli olabilir, düş kırıklığı yaratabilir. Özellikle kız açısından ilerleyen yıllarda pişmanlık meydana gelebilir. Başınıza gelecek birçok sorun, felaketler ve vicdan azabı olabilir. Bu nedenlerle doğru olmaz.

Bunu okuyanlar şunları da okudu: