Soru:

24 yaşında sağlıklı bir erkeğim. Ancak problemim ilgi duyduğum yani bir duygusallık yaşadığım kızla konuştuğumda ya da yan yana oturduğumda, elini tuttuğumda penisim sertleşiyor ve kısmen akıntı oluyor. Bunun sebebi nedir ve normal bir durummudur?

Cevap:

Bu anlattığınız olay tamamen fizyolojik olan bir refleks olup sonucunda salgı bezlerinizin harekete geçmesinden kaynaklanıyor. Zaten o akıntıda gelen de meni değildir, kayganlaştırıcı salgıdır. Bu durum da bir hastalık olmadığından, herhangi bir tedavi de gerektirmemektedir. Örnek verecek olursak, limon görünce ağız sulanması da bu şekilde bir reflekstir. Yani tamamen insani ve gayet normal bir durumdur. Kısacası görünen bir sorununuz yok diyebiliriz.

Soru 2:

Neden akıntı geliyor?
Kız arkadaşımla her konuşmamda penisim sertleşme oluyor ve akıntı geliyor. Psikolojim bozuldu. Sorunumu kimseyle paylaşamıyorum. Bana ne tavsiye edersiniz?

Cevap 2:

Durumunuz tamamen normal. Düzenli bir cinsel yaşamınız olmamasından kaynaklanıyor. Gelen şeffaf sıvı birleşme öncesi kayganlığa katkıda bulunan salgı bezlerinden kaynaklanıyor. Herhangi bir doktora gitmenize gerek yok.

Bunu okuyanlar şunları da okudu: