Soru:

Geçen gün partnerimle sevişiyorduk. Tam birleşme olmadı ama penisim vajinasına girdi. Kan geldi. Ben zorlanmadım. Kız da acı hissetmedi. Acaba kızlık zarı yırtılmış mıdır?

Cevap:

Sevgili okurum, gitti gider, bana göre öyle ama kesin değil. Şaşırdınız. Kızlık zarının ileride, derinde bir yerde olduğunu sanıyorsunuz. Oysa zar, vajinanın tam girişinde. Odanın kapısı gibi orada. Bu nedenle bir miktar giriş bile zarı bozuyor. Benden haber vermesi.

Soru 2:

Kızlık zarım kanamış olabilir mi?
17 yaşındayım. Erkek arkadaşımla girdiğimiz ilişki sırasında erkek arkadaşım orta parmağını vajinamın yarısına soktu. 0 sırada 4-5 damla kan geldi. Eve gidip tekrar baktığımda iç çamaşırımda akmış değil de bulaşmış şekilde kan lekesi vardı. 0 sırada erkek arkadaşımın tırnağı derimi acıtmıştı. Acaba o kan deriden mi geliyor yoksa kızlık zarı ile alakalı bir sorun mu?

Cevap 2:

Değerli okurum, herhalde kızlık zarın zedelendi. Umarım, normal bir cinsel birleşme sırasında kanaman olur. Belki de dediğin gibi başka bir yerden kan gelmiştir. Bütün bunlar uzaktan bilinmez. Bana göre unut bu yaşadığın olayı. Daha çok küçüksün. İlerleyen yıllarda çok merak edersen gerekli muayene yapılır.

Soru 3:

Kızlık zarının bozulma ihtimali var mı?
Erkek arkadaşımla yüzeysel bir şeyler yaşamak istedik. Üzerimde iç çamaşırım varken cinsel organıma dokundu. İlk başta bir şey yoktu ama sonradan kan gelmeye başladı. Kızlık zarının bozulma ihtimali var mı?

Cevap 3:

Sevgili yavrum, her yerde, her zaman ihtimaller vardır. İhtimallerin oranı konuşulur. Burada ben sadece orandan söz edebilirim. Bu oran yüzde 20’den fazladır. Ama yine de rahat etmek için bir kadın doğum uzmanından kesin sonucu almanı öneririm.

Soru 4:

Sevgilimin kızlık zarı bozuldu mu?
Ben ilişki sırasında kız arkadaşımın vajinasına yanlışlıkla girdim, kan geldi Önce adet gördüğünü sandık ama kanama sonraki gün de devam etti.

Cevap 4:

Değerli okurum, bir ihtimal daha var. “O da yırtılmıştır” dersin. Artık ihtimaller üzerinde oynuyorsun. Bu anlattıklarına ve o bir ihtimale göre gelen kan adet kanıdır. Eğer ikinci gün de seks yaptıysanız ve kan geldiyse (o ikinci günü yazmamışsın) o zaman kızlık zarı kanıdır. Sen şimdi iki iskambil kağıdı al. Birine kızlık, ötekine adet yaz. Karıştır, birini çek. Hangisi çıkarsa bir teselli bulmaya çalış. Ama kız bastırırsa, gidin bir jinekolojik muayene olun.

Bunu okuyanlar şunları da okudu: