Kısa zamanda incecik, bakımlı, zarif ve narin bir gelin olmanın formülü yok değil. Bunun için sadece disiplinli bir program uygulamanız yeterli. Ömrünüz boyunca unutamayacağınız bu özel güne kusursuz girmek istiyorsanız aşağıdaki bakım tüyolarına bir göz atın!

Planlı olun!

Öncelikle bir not defteri ve kalem alın. Vücudunuzda hoşunuza gitmeyen ne varsa not edin! Diyelim kalçalarınızda fazlalıklar var. Ya da hoşunuza gitmeyen sarkmalar. Bunları hemen defterinize not düşün.

Zamanınızı iyi ayarlayın

İkinci olarak zamanlamanızı iyi ayarlamanız gerekiyor. Unutmayın ancak strese girmeden, acele etmeden kusursuz olabilirsiniz! Örneğin ideal kiloya ulaşmak istiyorsanız, kesin sonuç alabilmek için birkaç ay öncesinden diyete başlamanız gerekiyor. Ayrıca gelinliğinizi kilo verdikten sonra seçmelisiniz.

Mutlaka araştırın

Bir diyet programına ya da bir güzellik kürüne başlamadan önce kim tarafından, ne kadar zamanda ve nasıl uygulanacağını iyice araştırın.

Bütçeye dikkat

Programınızı hazırlarken bütçenizi de dengelemelisiniz. Uygulamaların en ucuzunu değil, en sağlıklısını seçmelisiniz.

Açık havada yürüyüş

Yürüyüş bandı hiçbir zaman açık havada yürümenin yerini tutmaz. Her gün açık havada bir saat yürüyüş yapma alışkanlığı edinirseniz cildiniz daha çok oksijen alır. Aynca’spor salonuna gitmediğiniz için bütçenize de katkıda bulunmuş olursunuz.

Sırt bakımı deyip geçmeyin!

Sırtı açık bir gelinlik giymeyi planlıyorsanız banyoda sert dokulu kese yapmak yerine ıslandığında yumuşayan lirleri tercih etmelisiniz. Peeling kremleriyle lifi bir arada kullanıp cildinize pürüzsüz bir görüntü verebilirsiniz. Duş altında uzunca süre durulandıktan sonra nemlendiricinizi düzenli olarak sürmeyi unutmayın!

Masaj yaptırın

Arada bir masaj yaptırmak kime iyi gelmez? Vücudunuzu rahatlatmak, günlük stresinizi atmak için düğün gününe kadar kendinize bir masaj programı çizebilir, profesyonel bir isimden yardım alabilirsiniz.

Su size güzellik katsın

Banyo suyunuz 25-35 derece sıcaklıkta olsun. Suya girmeden önce yüzünüze bakım maskesi uygulayın. Çünkü maske su buharında yüzünüze nüfuz edecektir. Banyo suyuna aromatik yağlar, mineral tuzlar ve köpüren güzellik tabletleri atabilir, banyo sonunda vücudunuza uyguladığınız kokulu yağ masajıyla kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz.

Profesyonel yardım alın

Lokal fazlalıklarınızı mezoterapi ve LPG uygulayarak giderebilirsiniz. Bir ay gibi kısa bir sürede 10 seanslık mezoterapi uygulamasıyla vücudunuz toparlanabilir. Ayrıca terlemeyi önlemek istiyorsanız botoks yaptırabilirsiniz.

Beslenme alışkanlığınızı değiştirin

Öğün atlamadan yemek yiyin ve bol su için. Bu dönemde gıda eksikliğine, strese yol açacak diyetlerden kaçının. Yoğurt, kefir, zeytinyağı ve balı günlük yaşamınızdan eksik etmeyin. Kendinize kurubaklagiller, kepekli tahıllar, yulaf, sebze ve meyveden oluşan bir beslenme programı hazırlayabilirsiniz. Böylece uzun süre tok kalacaksınız ve bağışıklık sisteminiz kuvvetlenecek.

İstenmeyen tüylere çözüm bulun

İstenmeyen tüyleri yok etmek için pek çok yöntem var. Ancak zamanınızı ve cildinizin hassasiyetini göz önünde bulundurmalısınız.

El ve ayak bakımı

Kusursuz görünmenin en önemli koşullarından biri de el ve ayak güzelliğidir. Pamuk gibi eller ve ayaklar için önceden düzenli bakım yaptırabilir, tırnaklarınızı düzelttirip, ellerinize protez tırnak taktırabilirsiniz.

Bunu okuyanlar şunları da okudu: