Lazer lipoliz: Son dönemlerde kullanılan bu teknoloji lazerlerin yağı eritici etkisinden yararlanıyor. Aynı sıvı uygulaması sonrası çok ince bir lazer ışını cilt altından, damarlar ve diğer dokulara zarar vermeden selektif olarak yağ dokuyu sıvılaştırıyor. Bu yöntemin avantajları şunlar:
Tamamen lokal anestezi altında yapılabiliyor. Çok kısa süren işlem sonrası hasta ertesi gün normal hayatına dönüyor ve damarlar kesilmediğinden morluk, şişlik çok az ve kısa süreli oluyor. Bu uygulamanın benzeri ultrason enerjisi kullanan VASER sistemleri kullanılarak yapılabilmekte.

Morluk ve şişlik oluyor mu?

Hayır olmuyor. Selülit östrojen ve progesteron hormonlarının varlığına bağlı, kadın cildinin doğal bir yapısıdır. Tam sebebi bilinmediği gibi kesin bir tedavisi yoktur. Liposuction bu sorunda tedavi edici özelliklere sahip bir yöntem değildir. Ancak kullanımı sonucu bir derece sonuç alman tedaviler, radyofrekans cihazları ve LPG uygulamalarıdır. Radyofrekans teknolojisi bu dalgaların seçici ısıtıcı etkisi prensibi ile çalışır. Cilde, sinirlere ve kan damarlarına zarar vermeden, kolajenin üretildiği derin dermiş ve yağ dokusuna etki eder. Ağrısız olan bu uygulama ile dokuda belirgin bir sıkılaşma ve yağ hacminde azalma elde edilir. Diyet sorunu azaltmada önemli etkiye sahiptir.

Bunu okuyanlar şunları da okudu: