Soru:

Prezervatif cinsel hazzı etkiler mi?
Cinsel hastalıklardan korunmak için prezervatif kullanmak gerekiyor. Merak ettiğim şu: Prezervatif kullanmak cinsel ilişkiden haz almayı etkiler mi?

Cevap:

Prezervatif penis cildinin dokunma ve ısı algılamalarını azaltacağından cinsel duyarlılığı bir miktar azaltacaktır. Doğru kullanıldığında istenmeyen hamilelikleri ve cinsel yol ile bulaşan hastalıkları çok büyük oranda azaltan prezervatif ucuz ve pratik olduğundan da tercih edilmektedir. Ayrıca prezervatif kullanılması erken boşalma sorununa da kısmen yardımcı olabilmektedir.

Soru 2:

Prezervatif kullandığımız zaman haz alamıyoruz
Cinsel ilişki sırasında prezervatif kullandığım takdirde aldığımız haz çok düşük. Ereksiyon halimi kontrol etmekte güçlük çekiyorum. Kız arkadaşım da korunmayı reddediyor. Benim başka herhangi bir kontrol uygulamam mümkün mü?

Cevap 2:

Değerli okurum, kordonlarını bağlat, hayat boyu da çocuğun olamayacak önerisinde bulunsam uygulayacak mısın? Ayrıca kızla kullanacağınız korunma yöntemleri de bir uzman hekim önerisiyle ve işlemle olur. Bir gebeliğin sonu kızın başına patlayacağından sen bunların hepsinden vazgeç. İşin kolayını seç. Prezervatifle zevk almıyormuşsun da Hoca’da çare arıyormuşsun. Değerli okurum, bilmem ne diyeyim? Yanlış bir yolda arabayı sürücüye teslim etmek işime gelmedi. Evli olsaydın iş değişirdi.

Bunu okuyanlar şunları da okudu: