İşte sabah kalkınca uyku sersemliğini atıp güne zihinde ve formda başlamak ve sağlıklı bir gün geçirmek için metabolizmayı canlandırma yöntemleri:

1- Sabah erken kalkın. Metabolizmanız canlanır. 20-25 dakika egzersizden sonra:

Sopalı hareket: Bir sopayı ense kökümüze alıp iki elimizi geçiriyoruz. Ayaklarımızı yere sağlam basıp birkaç dakika süratli bir şekilde sağa ve sola doğru kalçadan yukarısını hızlı bir şekilde döndürüyoruz.

Bel kasları için mekik: Bir taraftaki kolumuzu, bükülmüş olan diğer taraftaki dizimize doğru hafifçe, seri hareketlerle yakınlaştırmaya çalışıyoruz. Bu hareketi birkaç dakika yapıp daha sonra diğer ayak ve kolumuza geçiyoruz.

2- İmkanıniz varsa hamama gidin, iyi bir ter atın ve kese yaptırın. Gidemiyorsanız banyo küvetini sıcak suyla doldurun, kendinize keseyle uzun bir masaj ve peeling yapın. Göbek, bel, popo civarını hafifçe kızartacak kadar elinizle baskı uygulayarak; o bölgeyi canlandırın.

3- Sağlık Bakanlığı’ndan ruhsatlı kliniklerde yapılan ultrason dalgalan, lenf drenaj, LPG, yosunlu masaj aletleri, presso terapi, elektro petler ve radyo frekansı gibi yöntemler de bölgesel sıkılaşma ve daralmaya yardımcı olabilir.

4- Metabolizmanın canlanması ve yağların fazla olduğu bölgeden incelmeye yardımcı olmak için isteyenler formülünde 7 şifalı madde olan doğal destek hapından da kullanabilir. (Tere tohumu, funda yaprağı, yeşil çay, biyokrom, L-Carnitin, Co-enzim Q-10, zencefil.)

Bunu okuyanlar şunları da okudu: