İş yerinde saç ve makyajınızda rötuş yapmak istediğinizde, en baştan başlayıp peeling yapmak gibi bir seçeneğiniz yoktur. Önde gelen makyöz ve saç tasarımcılarına en az miktarda malzemeyle ağırbaşlı bir imajı canlı bir görünümle nasıl değiştirebileceğimizi sorduk.

The Style Glossy: Güzellik Köşesi
Saç ve Makyajınızı Yenilemenin Kolay Yolları

En Güzel Rötuş, Evde Başlayandır

Sabah makyajınızı hafif yaparsanız günün ilerleyen saatlerinde bozulup dağılma riskini de azaltmış olursunuz. Bu yüzden makyaja nemlendiriciyle ya da hafif renkli fondötenle başlayın, arkasından bir ucunda kirpik besleyicisi bulunan çift fırçalı bir maskarayı uygulayın – böylelikle ikinci katı uygulamadan da rimeliniz uzun süre dayanır. Son olarak da hafif pembemsi bir ruj sürün. “Megan Fox’un kaş bakımını yapan makyöz Tonya Crooks, “Akşam için gerekli makyaj malzemelerini çantanıza koymayı unutmayın,” diyor. “Vurguyu dudaklarda toplamak istiyorsanız koyu renk ruj, gözlerde toplamak istiyorsanız eyeliner ve koyu gri bir far, cildinizin parlamasını önlemek için yarı saydam pudra ve bir ucunda fırça olan bir kaş kalemi.”

Saç ve makyaj önerileriyle uzun günler kabus olmaktan çıkıyor.

Uzun günlerde saç ve makyaj önerileri

Cilt Renginizi Canlandırın

Crooks, uzun bir öğle yemeğine de akşam davetine de katılacak olsanız görüntünüzü canlandırmada temel olan, temiz ve sağlıklı görünen bir cilttir, diyor. Halletmeniz gereken ilk şey, kusurları gizlemek. Yağ emici özelliği olan, ince bir kâğıt mendille cildinizin parlaklığını giderin. Cildiniz kuruysa, gül suyuyla yüzünüzdeki fondöteni temiz bir makyaj süngeri yardımıyla yeniden yayın. Cilt lekelerini ve siyah noktaları, ışığı yansıtan bir krem kapatıcıyla kapatın, yanaklarınıza hafifçe krem allık uygulayın ve yarı saydam pudrayla son noktayı koyun.

Akşam İçin Eyeliner

Makyöz Eugenia Weston, gece gözleri vurgulamanın en kolay yolunun eyeliner kullanmak olduğunu söylüyor. “Krem liner kullanın, kolay kuruduğu için dikkatli sürülmesi gereken likid liner’ın aksine krem liner, kremsi yapısıyla üzerinde oynamaya izin verir.” İnce bir eyeliner fırçasıyla göz kapağı boyunca giderek kalınlaşacak biçimde çizgi çekin, isterseniz kedi gözü kuyruğu da yapabilirsiniz.

“Kaşlarınızı da kaş kalemiyle doldurun ve kaş fırçasıyla yukarı doğru tarayın. Vurguyu gözlerde toplamak istiyorsanız – ki bunu tercih edebilirsiniz, ne de olsa restoranlardaki loş ışık, dikkatleri göze çekmek için son derece uygun – koyu kahverengi, patlıcan moru ya da espresso rengi bir farı tercih edebilirsiniz. Maskaranız yoğun olsun istiyorsanız, parmaklarınızı hafifçe ıslatıp kirpiklerinize sürerek önceden sürmüş olduğunuz maskarayı yumuşatın. Kuruduktan sonra da kirpiklerinizi ince dişli metal bir tarak yardımıyla ayırıp yeni bir kat sürün.”

Acil Saç Tasarımı

Stilist Lia Dominguez, “Bukleleriniz yağlıysa, kuru şampuanı köklere sıkın ve saçınızı iyice fırçalayın,” diyor. (Kuru şampuan, saçınıza şekil vermek için gerekli olan hacmi ve esnekliği sağlayacaktır.) İnce bir tarak yardımıyla saç tepenizi kabartın ve dört tel tokayla saçınıza topuz şekli verin.

Yüksek Tarz

Saç tasarımcısı Christopher Dove,“İşten çıktıktan sonra, saçınızı iyice fırçalayıp Barbie tarzı, tepeden atkuyruğu yaparsanız genç ve eğlenceli görünecektir,” diyor. “Aynı zamanda saçınızın arkasına da hoş bir kıvrım verecektir.” Son bir ipucu: Kahverengi ya da siyah toka yerine bluzunuz, elbiseniz, ayakkabı ya da çantanızla aynı renkte kalın, kumaş bir tokayı tercih edin.

Vogue’ün kadrosunda yer almış olan Laurie Drake, InStyle da dahil olmak üzere çok sayıda yayın için güzellik, sağlık ve formda kalma yolları üzerine yazılar yazmıştır.

Bunu okuyanlar şunları da okudu: