Yağ yakımına yardımcı oluyor

Hay Güzellik Merkezi’nden Dr. Alp Er Mamak ve Dr. Gönül Ateşsaçan mezoterapiyle ilgili merak edilenleri anlattı:
Selülit tedavisinde öncelikle tercih edilen ve en popüler yöntem mezoterapidir. Mezoterapi vitamin, mineral ve aminoasitlerin ufak miktarlar halinde derinin orta tabakasına enjekti edilmesidir. Sonuçlarının yüz güldürücü olmasının sebebi 3 belirgin etki yapmasıdır:
1- Kan akımını arttırarak dokunun canlılığını arttırır ve metabolizmayı hızlandırır.
2- Yağ yakıcı etkinliği ile bölgesel incelme ve selülitlerde azalma sağlar, bedenin incelmesine katkıda bulunur.
3- Cildin sıkılığını ve elastikiyetini artırarak daha sıkılaşmış bir görüntü sağlar.
Mezoterapi uzun yıllardır kullanılan bir yöntem olmasına karşın yeni geliştirilen ürünlerin etkinlik düzeyi daha yüksektir, iyi ve ehil ellerde uygulandığında, beslenme ile desteklendiğinde, hem selülitlerde azalma hem de 2 bedene kadar incelme sağlar, içeriğine bağlı olarak vitamin, mineral, yağ yakıcı ve hayluronik asit karışımları haftada 1 ila 2 seans olarak uygulanır. Uygulama yaklaşık 30 dakika ile sınırlıdır, işlem öncesi lokal anestezi kremlerle sağlandığı için, ağrısız bir uygulamadır, iğneli bir uygulama olduğu için küçük morarmalar görülebilir ancak kısa sürede geçer. Etki 3’üncü seanstan itibaren fark edilir ve tam etki için 10 seans gereklidir.

DR. ENDER SARAÇ: Tüm selülitle savaş yöntemlerinde olduğu gibi sadece mezoterapiden tek basma mucizevi sonuçlar beklemeyin. Ama yeni çıkan mezoterapi karışımlarına kişi de diyet ve egzersiz desteği sağlarsa çok iyi sonuç alıyoruz. Artık iğne uçları da kaliteli ve ince olduğu için eskisi gibi yaptıranın canı yanmıyor, morarma, kanama görülmüyor.

Bunu okuyanlar şunları da okudu: