Selülite Bitkisel Çözüm

Hatalı beslenme ve az hareket başta olmak üzere pek çok faktörle oluşan selülitin tedavisi bazen oldukça güçtür. Erkeklerden daha çok göbek altı ve cinsel organ arasında görülürken, kadınlarda ise, kalça bölgesi, karın civarı hatta kolların üst bölümlerinde bile görülebilir.

Kadınların korkulu rüyası olan selülitin iyileştirilmesinde ananas, papaya, enginar ve zencefil haplarının kullanılması önerilir. Bu tarz hapları diyet, beslenme ve spor kurallarına da uyarak kullanmak gerekir. Piyasada satılan selülit haplarını bu kurallara uymadan tek başına kullanmak faydalı olmaz.

Hiçbir çay veya baharat tek başına selüliti yok etmez. Ancak yeşil çay, biberiye çayı, rezene çayı, zencefil, mısır püskülü, maydanoz, zerdeçal, mercanköşk ve kereviz saplarının selülit için kullanılması önerilir.

Günde en az 2-2,5 litre oda sıcaklığında su içmek gerekir. Kahve, asitli içecekler, fazla miktarda doğum kontrolü hapı, şarküteri ürünleri, beyaz un, beyaz şeker, alkollü içecekler ve kırmızı et gibi gıdaları tüketmekten kaçınmak gerekir. Daha çok yeşil yapraklı sebzeler, az yağlı gıdalar, bol bitki çayı, posalı lif oranı yüksek gıdalar, bol taze meyve ve sebze tüketilmelidir.

Selülite Pratik Bitkisel Kürler

• Yarım tatlı kaşığı susam yağı, yarım kahve kaşığı portakal yağı, 4-5 damla biberiye yağı ve 10 damla kekik yağı karıştırılır. Daha sonra bu karışım hafifçe ısıtılır. Vücut ısısına yakın olan karışımın, selülit olan bölgeye sürülmesi önerilir.

• Karışım tene iyice yedirildikten sonra hafifçe cildi kızartacak kadar ham ipek keseyle veya kabak lifi gibi bir keseyle sertçe bastırarak 10-15 dakika masaj yapılır. Yağlanmış bölge daha sonra mutfakstreçiyle sarılıp, ter atmak için egzersiz yapılır.

En az 20 dakika aktif ve terletici hareket yaptıktan sonra banyoda iyice ovularak yıkanır. Bu işlemin en az 3 hafta boyunca günde 1 kez yapılması tavsiye edilir.

Özel Selülit Yağı Formülüyle Daha İnce Bir Vücuda Sahip Olabilirsiniz!

Aynı oranlarda susam, buğday, fındık, kayısı, kekik, keten, menekşe, nane, pelesenk, okaliptüs, portakal, limon ve lavanta yağları karıştırılır. Oluşturulan karışımla her akşam bedeninizdeki yağ fazlalığı olan bölgelere sürülüp, streçle kapatılır. Bu işleme 3 hafta devam edilmesi önerilir. Devamlı kullanılmasında hiçbir sakınca yoktur. Bilinen hiçbir yan etkisi yoktur.

Özel Güneş Yağı Formülü

Aynı ve fındık yağı karıştırılır. Güneşe çıkmadan haricen kullanılması tavsiye edilir.

Bunu okuyanlar şunları da okudu: