Soru:

Sevgilim hamile mi?
22 yaşındayım. Sevgilimle sürtünme yoluyla ilişkiye girdik. Ben boşaldım ama üzerimizde pantolonlarımız ve iç çamaşırlarımız vardı. Sizce kız arkadaşımın hamile kalma olasılığı var mı? Adetinin geciktiğini söylüyor.

Cevap:

Değerli okurum, hiç üzülme. Ne hamile ne mamile. Psikolojik sıkıntı yaşıyor. Ya da adeti gecikmiştir. Keyfinize bakın, gebelik söz konusu değil. Ama biraz da duygusallığa ağırlık verin. Olayı cinselleştirmeyin. Diğer kısmı daha önemli.

Soru 2:

Sevgilim hamile kalır mı?
Kız arkadaşımla sürtünme yoluyla ilişkiye girdik ve sevgilimin üzerine boşaldım. O da temizlenmemiş, oturunca ıslaklık hissetmiş. Meni içeriye girmiş olabilir mi? Bir yerden vajinanın üzerine akan meniyle hamile kalındığını duydum, doğru mu?

Cevap 2:

Değerli okurum, bu ıslaklıktan gebe kalma şansı çok zayıf. Ama kadının cinsel organına boşalan meniden gebe kalma şansı var.

Soru 3:

Hamile kalmış olabilir miyim?
3 ay önce sevgilimle sürtünme yoluyla ilişkiye girdik, cinsel organıma boşaldı. Adetlerim düzenli. Ancak karnım şişiyor, aş eriyorum. Hamile olabilir miyim?

Cevap 3:

Sevgili yavrum, adet görüyorsan genellikle hamile değilsin demektir. Aş ermeyle, karın şişmesi psikolojiktir. Bu söylediklerimin oranı da yüzde 90’ın üzerindedir ama bu işler çok kapalı kutudur. Biraz daha bekle, acelen varsa bir gebelik testi yaptırıver, çok pratik yapılıyor bunu bil.

Bunu okuyanlar şunları da okudu: