Soru:

Neden orgazm olamıyorum?
25 yaşındayım. Nişanlımla sevişirken biraz kan geldi. Nişanlım “Bozulsa çok kan gelirdi” dedi. Ben şüpheleniyorum. Kanın çok mu gelmesi gerekiyor? Nişanlım 3 kez boşalırken ben 1 kez bile orgazm olmuyorum. Benim bir rahatsızlığım mı var?

Cevap:

Sevgili okurum, bazen kan o kadar az gelir ki bir damla bile olmaz. Yani açık renkli, sulanmış bir renk görülür. Bu nedenle kan miktarı ile kızlık zarının bozulmasının ölçümü yapılmaz. En azından sende bir zedelenme olduğunu sanıyorum. Yırtılmış da olabilir. Bu saatten sonra bunları hesap etmek yerine zevk ve orgazm peşinde olman doğrudur. O yolda bir şeyler yapılır ama bunun için evlilik koşullarının oluşması ya da senin cinselliğe alışman tedavinin birinci koşuludur. İkinci koşulu nişanlının ustalığı. Bütün bunlara doğanız uygun alt yapıyı hazırlamıştır, her şey yoluna girer!

Soru 2:

Sevgilimin kzlık zarı bozuldu mu?
4 aylık bir ilişkim var ve kız arkadaşımla haftada 1-2 kez ilişkiye giriyoruz. Bundan 2 gün önce yine birlikte olduk, biraz ileri gittik. Kız arkadaşımın vajinasından 2-3 damla kan geldi. Acaba kızlık zarı bozulmuş mudur?

Cevap 2:

Değerli okurum, büyük bir olasılıkla kızlık zarı bozuldu. Ancak “4 aydır ilişkimiz sürüyor” dediğinde ben bundan cinsel birleşme yapıyoruz anlamı çıkarıyorum. Eğer öyleyse bu saatten sonra neyin peşindesiniz? İlişkinizin ya da ruh sağlığınızın bozulmasına izin vermiyorum. İki damla kan birsel gibi sizi yani ruhunuzu, mutluluğunuzu yutup, sürükleyerek kayalara çarpa çarpa parçalamasın.

Soru 3:

Kızlık zarım yırtılmış olabilir mi?
21 yaşında bir kızım. Erkek arkadaşımla bir şeyler yaşarken, penisi cinsel organıma 4 santim kadar girdi. Kız olduğum için yarıda bıraktık. Kızlık zarı 1,5 – 2 santim içerideymiş. Bu yüzden kızlık zarımın bozulup bozulmadığı merak ediyorum. Bozulduğunda kan gelmeme olasılığı var mı?

Cevap 3:

Sevgili okurum, kızlık zarı barajı aşılmış. Ancak esnekliğinden kanama olmamış. Daha sonraki birleşmelerde zayıf da olsa kanama olabilir. Ama büyük oranda kanamayacak. Bunu böylece bilesin.

Bunu okuyanlar şunları da okudu: