Sex shop, güvenli cinsel ilişki için gerekli olan prezervatif, doğum kontrol hapı, cinsel eğitim içerikli kitaplar ve benzeri ürünler ile cinsel ilişkiden alınan hazzı artırmaya yönelik oyuncak, krem, dergi, film ve kıyafetlerin satıldığı yerdir. Dünyanın ilk seks shop mağazası Flensburg Beate Uhse AG, Batı Almanya ve seks dükkanları tarafından 1962 yılında açıldı. Ayrıca bir çok sex shop lux mağazası da internet üzerinden ticaret yapmaktadır. Sex shop lux seks endüstrisinin büyük bir parçasıdır.

Sex ShopSEX SHOP ismi İngilizce “sex” (cinsel ilişki) ve “shop” (dükkân) kelimelerinin birleşiminden oluşmuştur. Avrupadaki hemen hemen bütün ülkelerde stripriz, lapcance (kucak dansı), canlı seks gibi cinsel gösteriler de yapılır. Türkiyedeki sex shop mağazaları porno film, hard sex içeren ürünleri büyelerinde bulunduramazlar, kanunlar yasaklamaktadır. Bir çok ülkede sex shop lux mağazaları yerel kanunla düzenlenir ve 18 yaşından küçüklerin alışveriş yapması yasaktır. Ancak ülkemizde kanunların müsade ettiği ölçüde sex shop mağazaları açılmaktadır. Bunlar genellikle İzmir, İstanbul, Ankara şehirlerindedir. Bu sex shop mağazaları genelikle ilaç ve plastik oyuncaklar satmak üzere açılmaktadır. Ancak en geniş yelpazeli sex shop ürünlerini internet üzerinden güvenli ve ucuz bir şekilde temin edebilirsiniz. Kanunlarda bu çeşitlilik yer aldığı için sex shop veya erotik shop sektörü en çok internet üzerinden yürütülmektedir.

SEX SHOP LUX ürünleri % 100 hijyenik olarak üretilip, çeşitli sertifika ve onaylara tabii olarak yasaların izin verdiği şekilde ithal edilmektedir. Genelde erotik ürünler Almanya, Fransa, Çin ve Amerika menşeelidir. Bu konuda lider ülkeler Çin sex oyuncakları, Amerikan menşeeli realistik penisler, almanya ve diğer Avrupa ülkelerinden ise erotik çamaşırlar gibi sıralanabilir. Türkiye bu konuda çok geridedir.

En çok yorum alan sayfalar: