Sperm sayısının düşüklüğü bir çok ailenin çocuk sahibi olabilmesinin önündeki en önemli engellerden bir tanesi olarak göze çarpıyor. Sperm sayısı spermiogram testi adı verilen bir tür sperm sayısı ölçümü yöntemi ile sayılabilmektedir. Sperm sayısının sayılması laboratuar ortamlarında hassas bir takım analiz yöntemleriyle yapılabilmektedir. Spermin dış ortam koşullarında hızla ölmesi nedeniyle bu tür testlerin laboratuvar ortamlarında yapılmasında fayda vardır. Sperm sayısının düşüklüğü organizmanın sperm üretimindeki bir takım aksaklıklardan meydana gelebileceği gibi beslenmeden kaynaklı bir takım sebepler de sperm sayısının ve kalitesinin düşmesine neden olabilmektedir. Ancak sperm sayısını arttırmak her zaman ciddi tedavi süreçlerinden geçmeyi gerektirmez. Alınacak basit bir takım tedbirler sayesinde hem sperm sayısını artırabilir hem de üreme potansiyelini ciddi anlamda artıran sperm kalitesi de yükseltilebilir.

Sperm SayısıSPERM SAYISINI ARTTIRMAK için en iyi yöntemlerden biri ise ÇAKŞIR SUYUdur. Çakşır suyu sadece sperm sayısını arttırmakla kalmaz, aynı zamanda sperm kalitesinide yükseltir. Çakşır, yüksek rakımlı dağlarda yetişen lifli kökleri olan bir bitkidir. Dişi ve erkeği olmak üzere iki türü mevcuttur. Amerikalı ve Alman bilim adamlarınca birçok kez yetiştiği bölgelerde incelenmiş olan bu bitki ile beslenen özellikle keçilerin ikiz hatta üçüz doğurdukları gözlenmiş ve bu doğrultuda yapılan araştırmalarda bitki köklerinde bulunan etkin maddelerin cinsel gücü artırıcı olduğu görülmüştür.

Çakşır suyu binlerce yıldır insanlar tarafından şifalı bitki suları arasında en çok kullanılanlar arasında yer almıştır. Son dönemlerde bitkiler üzerine yapılan araştırmalar artmış ve çakşır suyuda incelenmiş, etkileri ortaya çıkmıştır. Şimdi ise dünyanın her yerinde çokça insan tarafından kullanılmaktadır. En etkili kullanımı suyunun içilmesidir. Çakşır kökünün kurutulup bal ile macunlanması alternatifler arasındadır. Bilinen her hangi bir yan etkisi yoktur.

Bunu okuyanlar şunları da okudu: