Tırnak süsleme sanatı altın çağını yaşıyor ve bunun kalıcı olacağını düşünüyorum. Tasarımlar söz konusu olduğunda seçenekler bitmek tükenmek bilmiyor. Kolay bulunan malzemelerle evde uygulayabileceğiniz üç farklı tırnak boyama tekniğini takdim ediyorum.
DIY Tırnak Süsleme Sanatı: Seveceğiniz Üç Çarpıcı Tasarım

Tırnak süslemede çarpıcı tasarımlar

Tırnak süslemede çarpıcı tasarımlar

1. Sanatsal

Bu görünüm, streç filmle gerçekleştiriliyor. Tırnaklarınızı dilediğiniz bir renge boyayın ve tamamen kuruyana kadar bekleyin. Ben metalik cilalı mavi bir oje kullandım çünkü farklı tekstürleri karıştırmaya bayılıyorum.

Kuruduktan sonra küçük bir parça streç film alın ve yuvarlayın. Birinci katın üzerine ikinci bir renk tonu sürün ve yuvarladığınız streç filmi anında yeni boyadığınız tırnakların üzerine hafifçe dokundurun. Ben son olarak sarı cila kullandım.

Siz burada durabilirsiniz ama ben bunun kurumasını bekleyip bir kat daha ekledim. Son kullandığım cila parlak mavi oldu.

Tırnaklarınızı teker teker boyayın ki her birinin üzerine halen ıslakken hafif dokunuşlar kondurun ve arzu edilen görünüme kavuşun.

2. Rüzgar Gülü Etkisi

Bu görünüm, bant kullanılarak elde edilen basit bir rüzgar gülü etkisi. Metalik cilalı bakır rengiyle başladım ve tamamen kurumasını bekledim. Ardından, üçgen şekilleri keserek tırnaklara uyguladım.

Açık alanda, tırnakları teker teker boyayın. Düzgün çizgiler için ikinci kat kurumadan önce bant parçalarını soyun.

Bant, sayısız tırnak süsleme sanatında kullanılabilir.

3. Sprey Boya

Son olarak, kendi kendime icat etmiş olabileceğim bir teknik var. Daha önce hiçbir tırnak sanatçısının bunu uyguladığını görmedim. Bu tekniğin en iyi yanı, cep yakan tırnak sanatı malzemelerine gerek olmaması.

Bunu yapmak için evde boş bir saç ürünü şişesi bulun. (Eczanelerdeki seyahat boyu saç spreyi şişelerini de kullanabilirsiniz.) Daha sonra onu temizleyin ve kurumaya bırakın. Şişenin içine, sprey borusunun sonuna kadar ulaşacak şekilde pahalı olmayan bir siyah ojeyi boşaltın. Buna, azar azar oje inceltici (oje sökücü değil) karıştırın ve şişeden kolayca püskürtülecek kadar incelene kadar iyice sallayın.

Başlamadan önce sizi bir konuda uyarmam gerek. Bu biraz pis ve dağınık bir işlem. O yüzden, temizliği kolaylaştırmak için çalışma alanınızı eski gazetelerle kaplamanızı, ellerinizi bantlamanızı (daha sonra soyabilirsiniz) veya vazelinlemenizi öneririm.

En çok yorum alan sayfalar: