Büyük bir şevkle birinci sınıf ünlülerimizin kırmızı halıda ne giydiklerini takip ediyor olabiliriz. Ancak hayranlığımız o noktada son bulmuyor. Dünyanın en güzel kadınlarından, güzelliklerine nasıl kavuştuklarına dair öğrenecek çok şey var. Nicole Kidman zarif figürüne, Michelle Yeoh kusursuz cildine nasıl kavuştu dersiniz? Pek çoğu alışılmadık yollarla saf ciltlere ve sağlıklı vücutlara sahip oluyorlar.

Sevdiğimiz beş ünlünün güzellik sırları

1. Yağ Tedavileri

Ünlülerden güzellik tüyoları

Ünlülerden güzellik tüyoları

Cate Blanchett gibi yıldızlar, Avustralya fındığı ve zeytinin yağını kullanarak ciltlerine yumuşak bir cila katıyorlar. Aktris Emma Stone, üzüm çekirdeği yağına çok güveniyor. Scarlett Johansson, elma sirkesini yüzüne uygulamanın gücüne inanıyor.

2. Minik Egzersizler

Boş vakitlerinizde fırsattan istifade edip biraz kalori yakın. Michelle Yeoh, dişlerini fırçalarken esneme hareketleri yapıyor. Jessica Biel bir keresinde bana heykelsi bacaklara ve sıkı kalçalara nasıl sahip olduğunu göstermişti. Özellikle telefondayken ve günde pek çok kez duvara yaslanıp çömeliyor.

3. Öğütülmüş Kahve

Halle Berry, duş jeline öğütülmüş kahve ekleyerek kendi peeling ürününü yapıyor. Bu, kan dolaşımını harekete geçiriyor ve cildin pul pul dökülmesini sağlıyor. Kafein bazlı bir karışımın, çene hattının sarkık görünümünü geçici bir süreliğine azalttığı söyleniyor.

4. Ezilmiş Çilekler

Ezilmiş çilekleri bal, avakado ve yoğurtla karıştırarak cildinize sağlıklı bir parlaklık kazandırabilirsiniz. Catherine Zeta, Jones, bu sulu kırmızı meyveyi dişlerini beyazlatmak için de kullanıyor. (Çilekler elma asidi içeriyor ve bu da doğal beyazlatıcı bir madde.)

5. Kafa Masajı

Parlayan saç lüleleri içinse Bollywood’ün ünlü yıldızı Kareena Kapoor’un çok güvendiği sıcak yağlı kafa masajlarını öneriyoruz. Bu masajlar, onun saçlarına yumuşak bir parlaklık kazandırıyor. Zeytin, hintyağı otu, Hindistan cevizi veya badem… Bunların hepsi işe yarıyor. Masajın bir başka yararıysa her yanınızı kapsayan rahatlama hissi. Bu da güzellik konusunda her zaman bir artı.

Kavita Daswani, CNN International ve CNBC Asia’nın moda muhabiri olarak çalıştı. Women’s Wear Daily’nin yanı sıra Vogue ve Conde Nast Traveller’ın uluslararası edisyonlarına katkıda bulundu. Yazılarıyla sık sık The Style Glossy Turkey’de yer almaktadır.

Bunu okuyanlar şunları da okudu: