Saç Renginizi Koruyun

Ünlülerin saçları, başka bir dünyadanmış gibi görünüyor çünkü renkleri daima mükemmel. Gölgeleri hiçbir zaman cırtlak değil (Kate Hudson), esmerlerin saçları daima parlak (Sandra Bullock) ve güneşte açılmış gibi duran saçlar (Giselle), kışın en ölü zamanlarında bile görülüyor. “Mükemmel renkler söz konusu olduğunda devamlılık her şeydir,” diyor stilist Jayne Wild. “Bu kadınlar, en iyi saç boya uzmanlarına gidiyor, rengi korumak için evde doğru saç ürünleri kullanıyor ve hiçbir zaman kuaför randevularını kaçırmıyorlar,” diye ekliyor.

The Style Glossy: Güzellik Köşesi
Ünlülerin Saçlarındaki Sır!

Kesimle Gelen Mutluluk

Yıldızlar, saçlarını sıklıkla kestirerek çok fazla çaba harcamadan milyonlarca değişik stile bürünüyorlar; saç jellerinden bir miğfer ya da milyonlarca tel toka olmadan. Çok yönlü kullanılabilen stiller, omuz uzunluğunda ya da biraz daha kısa küt katlı ama çene hizasından daha kısa olmayanlar. “Saçınızın sağlıklı görünümünü devam ettirmek ve şeklini korumak için düzenli olarak kestirmeniz gerekir,” diyor stilist Shane Henning.

Mükemmel saçlar için kesimden aksesuara bir çok adım var.

Mükemmel saçlar için kesimden aksesuara bir çok adım var.

Doğru Malzemelere Yatırım Yapın

Starların banyolarına bir bakın, eminiz ki şunları göreceksiniz:

  • Saçı diğerlerini yarısı kadar zamanda ve bir o kadar hasarla kurutan iyonik en son model saç kurutma makinesi,
  • Saçı yakmayan ve nemi daha uzun süre saçta tutan teflon plakalı saç düzleştirici,
  • Elektriklenmeyi azaltan, doğal kıllardan yapılmış iyi kalitede bir saç fırçası.
  • Wild, “Pek çok ünlü, eğer en iyi aletlere sahip olurlarsa harika saçlara da sahip olacaklarına inanırlar, ki bu kesinlikle doğrudur” diyor.

Kuaförünüzü Gözlemleyin

Pek çok starın özel etkinlikler için ya da sadece süpermarkete gitmek için hızla saç şekillendiren stilistleri olduğu doğrudur. Fakat pek çoğu da saç alet ve ürünlerini en etkili şekilde nasıl kullanacaklarının kendilerine gösterilmesini isterler. “Hayatlarını kendi alanlarında yaşıyorlar ve her daim kuaförlerini göremezler,” diyor Wild. “Çoğunlukla biz, onlara dağınık saçları ya da düz fönü nasıl yapacaklarını gösteriyoruz ve bir kısmı da bunu kendileri yapmayı gayet iyi beceriyorlar.” Peki ya beceremeyenler? Onların da şapka ve saç eşarplarından oluşan büyük bir koleksiyonu var.

Dağınık Görünüm İçin İki Kez Düşünün

Pek çok kadın, Giselle ve Jessica Parker’ın benimsediği, saçınızın kötü olduğu günlerde ilaç gibi gelen yataktan yeni çıkmış tarzındaki sıradan görünüme sahip olmayı düşünür. Şekil almayan asi saçlarınızı dağıtın, spreyleyin ve çıkın. Ama bu tarz herkese yakışmayabilir. Doğruyu söylemek gerekirse starlar, saçları bir uzman tarafından saatlerce spreylenip karartıldıktan sonra kameraların önüne sanki yeni kalkmışçasına çıkıyorlar. Hiç çaba harcamamışçasına seksi görünme emelleri çoğunlukla pasaklı görünmeyle sonuçlanıyor. Eğer çekinceniz varsa, dağınık topuzu tercih edin.

Aynı Kişiden Tüm Saç İşlemlerini Yapmasını Beklemeyin

Saç dünyasında genel olarak çok iyi saç kesim ve saç boya uzmanları vardır ancak tek kişinin her ikisinin de uzmanı olması nadirdir, bu yüzden hepsini yapan tek bir kişi bulmak yerine makasıyla harikalar yaratan bir stilist ve harika renkler ortaya çıkaran bir saç boya uzmanı bulun.

Saçınızı Tedavi Edin

Saçını düzleştirme alışkanlığı olan biri doğrulayacaktır ki, ısıyla şekillendirme ve renk açma, saçı süpürge teli gibi gösterebilir. “Kırmızı halıda bunu görmezsiniz çünkü saçı henüz yapılmıştır, ancak ünlülerin pek çoğu, saç sağlığını korumak ve şekillendirmeden kaynaklanan zararı gidermek için evde haftalık onarıcı tedavi yapmak zorundalar,” diyor Henning.

Aksesuarları Akıllıca Kullanın

Basit saç şekilleri harika aksesuarlarla muhteşem görünebilir. Büyük bir ipekten çiçek ya da alttan süslü saç tokasıyla tutturulmuş bir düşük topuz, akşamınızın zarafetini ortaya çıkartabilir. Saç bantları ise kabarık yeni yıkanmış saçları şaşırtıcı şekilde bir araya toplayabilir.

Brooke Le Poer Trench, çeşitli güzellik yayınlarına katkıda bulunmuş serbest zamanlıbir gazetecidir. Makaleleri sıklıkla The Style Glossy’nin Türkiye edisyonunda yer almaktadır.

Bunu okuyanlar şunları da okudu: