Kızlık zarını operasyonla aldırmak vajinismus sorununu çözer mi?

Dr. Haydar Dümen:Vaijinismusun kızlık zarıyla hiçbir ilgisi yok. Bazı kadın doğum uzmanlarının kızlık zarını alarak, sanki bir yol açıyormuş gibi davranmaları son derece yanlış. Botoks, narkoz, telkin, hipnoz, akupunkturun da
tedavi edici etkisi yok.

Vajinismusu nasıl tedavi ediyorsunuz?

Dr. Haydar Dümen: Korkuların büyüklüğü, yıllar ne olursa olsun, vajinismus tek bir formülle çözülüyor. Bu formülü ben buldum. Tek seansta yüzde 100 çözüyorum. Bunu defalarca televizyonlarda kanıtladım. Televizyona çiftler yüzleri kapalı olarak geliyor. Programda hiç tanımadığım bu insanları, karı-koca yapıp
ertesi gün televizyona çıkarıyorum. Ne psikolojilerini biliyorum, ne olayın derinliklerini… Yalnız Türkiye’den değil Almanya, İsveç, İsviçre, Amerika, Avustralya’dan, nerede Türk varsa oralardan da hastalar geliyor.

Yönteminiz ilaç içeriyor mu?

Dr. Haydar Dümen: Ne narkoz, ne vajinaya cerrahi müdahale, ne de parmak denemeleri… Muayene yok, sinirsel ilaçlar yok, ‘Rahat ol, gevşe, korkma’ gibi telkinler yok. Psikoterapiye yönelik bir tedavi de değil. Hipnoza zaten hiçbir zaman sıcak bakmadım. Ne sayarsanız yok. ‘O zaman akıl yani deniz bitiyor. Ne kaldı geriye?’ diye sorabilirsiniz. Sadece şunu söyleyebilirim. Yöntem son derece basit, doğal ve matematiksel.

Nerede uygulanıyor?

Dr. Haydar Dümen: Hastalar kendi evlerinde uyguluyorlar. Ya da bu muayenehanede, bu çatının altında gerçekleşiyor. Bizim burada bir organizasyonumuz ve bir de ekibimiz var. Tabii ki tecrübe her yerde çok önemlidir. Kadm tek başına gelse de olur, eşiyle gelirse ve isterlerse burada karı koca olur giderler.

Tedavi ne kadar sürüyor?

Dr. Haydar Dümen: Yaklaşık yarım saat.
Posta

Bunu okuyanlar şunları da okudu: