Karanlık, kar, yağmur, çamur, soğuk; hepsi bitti. Saçlarınızı tel tel havaya kaldıran yünlü, polyester giysilerden tiril tiril pamuklulara geçmeye hazır mısınız? Yaz, sadece gardırobunuzu değil, cilt ve saç bakım ürünlerini de değiştirmenin mevsimi. İşte yaza tepeden tırnağa hazır girmek için en son trendlerle harmanlanmış alışveriş tavsiyeleri:

The Style Glossy: Güzellik Köşesi
Güzellik Alışverişi!

1. Gökkuşağı renklerine geçiş!

Yaz alışverişi ve makyajı

Değişen vitrinleri görmüşsünüzdür, her yer şeker gibi tatlı renklerle dolu. Valonlar, fırfırlar da geri döndü. Elbise ve bluz detaylarında bunları görmeye hazır olun. Yine ayakkabılarda da desenli görünümler, enteresan topuklar revaçta. Rengârenk bir yaz bizi bekliyor, siz de solgun ve baygın geçmiş yıllara ait renkleri bir kenara ayırın, gökkuşağı renklerine yer açın. Yine bu yılın modası olan renkli saç bantlarından satın almayı ihmal etmeyin.

2. Saçlarınıza baharı getirin!

Kış yorgunu saçlarınıza yeni bir model ve sağlık kazandırmanın vakti geldi. Yaza uygun kısa bir kesim yaptırmak ya da uzun saçlarınızın sadece kırılan uçlarından aldırmak istiyor olabilirsiniz. Hiç durmayın, ne de olsa yenilenmenin yolu, değişiklikten geçer. Kuaförden yenilenmiş bir kesimle çıktınız, peki ya saç sağlığınız? Kıştan yorgun çıkan saçları yaz güneşi kavurmadan hızlı bir bakıma alın. Kaybettiği nemini geri kazandırmak ve yaz güneşi altında kurumasını engellemek için nem bakımı uygulayın. Bunu da şampuan ve saç kreminizi nemlendirici etkili ürünlerle değiştirip özel nem maskeleri uygulayarak yapabilirsiniz. O yüzden alışveriş sepetinize nemlendirici etkisi yüksek bu ürünleri ekleyin.

3. Cilt bakımı!

Kışın yorgunluğunu üzerinizden atmak için spa harika olabilir. Cildiniz, tüm ağırlığından kurtulacağı gibi toksinleri de terle dışarı atacaktır. Ancak spa ile temizlediğiniz cildinize süreceğiniz krem ve makyaj malzemeleri konusunda seçici olmalısınız. Nemlendiriciler, her mevsimin vazgeçilmezi. Fondöten ya da renkli nemlendirici kullananlardan mısınız? O zaman BB kremleriyle tanışmış olmalısınız. BB krem çılgınlığı, çoktan dünyayı sarmış durumda, uzak doğulu kadınların cilt güzelliklerinin kaynağı olarak bilinen bu kremler, cildi renklendirirken tedavi ettiği iddiasındalar. Yani hem cildin kusurlarını kapatıp hem de tedavi etmek BB’cilere göre mümkün. Deneyin bakalım, siz nasıl bulacaksınız.

4. 2013 ilkbahar/yaz makyaj trendleri!

Bordo rujlar, hala çekiciliğini ve hakimiyetini sürdürüyor. Kırmızı tonlar, bordo ve vişne çürüğü renkleri en revaçta olanları. Makyaj yaptığınız halde makyajsızmışçasına doğal görünüm elde etmek yine yılın tercihi. Bu doğallığı kalın kaşlar tamamlıyor. Yani masum ve ipeksi bir cilt, genç kız havasında, alınmamış görüntüsü veren kaşlarla tamamlanıyor. Göz makyajında da doğallık yine moda. Gözlerin daha doğal görünmesi için göz kapağına aydınlık tonlar uygulanıyor. Göz kapaklarını boyamak yerine, göz altlarına gözü belirginleştirecek çizgiler atılıyor. Kirpikler ise yine uzun ve dolgun, yani bakışları ön plana çıkartacak ve dikkati gözlere çekecek kadar belirgin.

İhtiyacınız olan her şeyi listeye ekleyin, siz de bahar ve yaza hazırlıklı girin. Güzel alışverişler!

Serap Altun, serbest yazar ve editördür. Yarın, Genç Kadın, Anne Çocuk gibi dergilerde güzellik ve seyahat konularında çeşitli makaleler yazmıştır.

Bunu okuyanlar şunları da okudu: