Saç onarımı alarmı: Çığır açıcı, anti aging ve hasarı tersine çeviren yeni jenerasyon ürünler şimdi eczane raflarında!

Size en uygun cilt bakımı ürünlerini keşfetmek, vücudunuz için kusursuz jean markasını bulmak gibidir. Hayat değiştirici bir tecrübe olduğunu söylersek abartmış olmayız. Doğru cilt bakımı ürünleriyle, bir zamanlar sonsuza dek onlarla yaşayacağınızı düşündüğünüz sivilceler, geniş gözenekler, kahverengi lekeler ve siyah noktaların üstesinden gelebilirsiniz. Sonuçta, temiz ve parıl parıl bir cildi sahip olmakla kalmazsınız, kendinize güveniniz de artar.

Saç Bakımına Yeni Yaklaşım

Saç bakımında yeni trendleri keşfedin

Saç bakımında yeni trendleri keşfedin

Saç bakımı ürünleri söz konusu olduğunda da aynı tecrübeyi yaşamaya hazır olun. Saç bakımına getirilen yeni yaklaşım, deneyimli cilt bakımı rejimlerinden bir sayfa ödünç alıyor: Araştırma odaklı bileşenlerden oluşan pro-aktif ürünler, şimdiye kadar çözümsüz gibi görünen saç sorunları için geliştirilmiş bakım sunuyor. Bu yeni ve uzman iksirlerden bazıları, cildinizi parlak tutmak için kullandığınız kafein ve pantenol gibi uzmanlaşmış bileşenlerden oluşuyor; saç köklerini, derisini ve tellerini tazeliyor.

Bu yenilikçi ürünlerin saçlara sağlığını geri kazandırışına bizzat tanık olan San Diegolu stilist ve saç eğitmeni Jet Rhys, “Saç bakımı ürünlerinde gördüğümüz tüm yeni teknolojileri seviyorum” diyor. “Saçlar, cildimizin bir uzantısı. Dolayısıyla, cilt bakımı için kullanılan bazı aynı kilit bileşenler, saçlarımız için de zamanı geriye alabilir. Sağlıklı, iyi beslenen ve nemlendirilen saçlar genç, parlak ve canlı olur.”

Saçların tahribatına giden yol ve geri dönüş

Araştırmacılar, son birkaç yılda, yaşlandıkça saça ne olduğu konusunda daha fazla fikir sahibi olmaya başladılar. “Artık, yaşlandıkça ürettiğimiz saçın farklı olduğunu ve farklı ihtiyaçlarının oluştuğunu anlıyoruz” diyor Pantene’in uzman bilim insanı Jeni Thomas. 40 yaşını doldurmaya yaklaştığımızda saçın yoğunluğu ve çapı azalmaya başlıyor. Daha ince görünüyor ve hasara elverişli hale gelebiliyor. Bu da saçta matlık, kuruluk, kırık uçlar ve tel tel kabarmaya davetiye çıkarıyor.

Saçları yıpranmış gösteren tek faktör doğum günleri değil. Isıyla saça şekil verme, saç boyama ve düzleştirme gibi kimyasal işlemler de saçın ciddi şekilde zarar görmesine yol açabiliyor. Yaygın bir şekilde kullanılan bu tür uygulamalar, daha çok tahribata karşı saç tellerini zayıf ve savunmasız hale getiriyor. Bu sinir bozucu döngü, şimdiye dek ciddi şekilde zarar görmüş saçların onarılamayacağı anlamına geliyordu. Ancak bilim insanları, saç tahribatı üst deri aşamasındayken sorunların üzerine eğilmenin yollarını formüle ettiler. Böylelikle, saçlarda yıllar boyunca oluşmuş zararı geri alabiliyorlar ve saç tellerini gelecekte oluşabilecek tahribata karşı koruyorlar.

Yeni Saç Bakım Ürünleri ve Bileşenleri

Bu yeni saç ürünlerinde ne tür bileşenler olmasını bekliyorsunuz? Markaları gözden geçirdiğinizde cildinizi iyileştirmek için kullanmakta olduğunuz kafein, pantenol, seramitler, yeşil çay, retinoller, peptitler, antioksidanlar ve benzeri bileşenler gözünüze çarpacak. Bu malzemelerin sunuluş şekli de size tanıdık gelecek. Artık saçınız ve saç deriniz için gündüz ve gece kremleri, BB ve CC kremler, gece bakımlar ve arındırıcılar bulunuyor.

Bu çığır açıcı formüllerin yararlarının semeresini toplamak için saç bakım rejiminize bir adım daha eklemeniz gerekebilir. Saç tellerini kalınlaştırıcı sprey, kırık onarıcı, derinlemesine nemlendiren maske veya keratin iyileştirici iksir gibi ürünleri uygulamak için harcağınız 30 ila 60 saniye, saçınızı kötüden muhteşeme çevirebilir. Yeniliği kucaklayın ve iltifatlara hazırlıklı olun!

Argan Yağı Mucizesi

Yeni nesil saç bakım ürünlerinin bileşenleri arasında argan yağının önemli bir yeri bulunuyor. Faslı kadınların yüzyıllardır vazgeçilmezlerinden olan argan yağı, doğanın en etkili yumuşatıcılarından. E vitamini bakımından zeytinyağından bile daha zengin olduğu için saçlara müthiş bir yumuşaklık ve parlaklık kazandırıyor. Diğer yağlar, saç derisindeki kuruluğu bir süreliğine giderirken argan yağı kalıcı çözüm sunuyor. Ayrıca, zengin yağ asitleri içerdiği için saçları besliyor. Parlak ve etkileyici saçlar için argan yağı mucizesini denemenizde fayda var. Daha fazla iltifat almaya kayıtsız kalacağınızı hiç sanmıyoruz.

Shelley Levitt, Self dergisinin eski editörü ve aynı zamanda yazarıdır. The Style Glossy’nin Türkiye edisyonuna da sık sık yazılarıyla katkıda bulunmaktadır.

Bunu okuyanlar şunları da okudu: