Soru:

Zevk alıyorum ama boşalamıyorum
18 yaşında bir kızım. Zevk aldığım halde orgazm olamıyorum. Doktora gitmem gerekiyorsa hangi bölüme başvurmalıyım?

Cevap:

Sevgili okurum, doktor ne yapacak? Olayın muayenesi yok. Analizi yok. Ve sanıldığı gibi psikolojik tedavisi de yok. Çoğu şey kendi elinde. Psikolojik olarak fantezileri, beğendiğin görüntüleri ve düşünceleri olaya kat. Kendini ‘Olacak mıyım, olmayacak mıyım?’ diye sürekli denetim altında tutma. En azından yüzde 50’sini de erkeğin üzerine yükle. Çünkü biraz da ustalık onun elinde.

Soru 2:

Zevk alıyorum ama orgazm olamıyorum
22 yaşında bir kadınım. Erkek arkadaşımla düzenli bir ilişkimiz var. Sevişirken zevk aldığım halde boşatamıyorum. Arkadaşlarım “Kendimi sıktığın için böyle olmuştur” diyor. Eskiden kendimi tatmin etmek için mastürbasyon yapardım, boşalamamamın sebebi bu olabilir mi?

Cevap 2:

Sevgili okurum, klitoris orgazma alışmışsın. Şimdilik böyle idare edeceksin. Evlendiğinde sorunlar yaşarsan yeniden gözden geçirilir. Ve yeni teknikler öğretilir.

Soru 3:

Orgazm denen şeyi hiç yaşamadım
25 yaşındayım. 3.5 yıllık bir ilişkim var. Çok mutluyum ama ilişkiden zevk almıyorum. O zevk alıyor ama ben başaramıyorum. Orgazmı hiç yaşamadım. O kendini kötü hissetmesin diye hep zevk alırmış gibi davranıyorum. Onun dışında kimseyle birlikte olmadım.

Cevap 3:

Sevgili okurum, bilmem ne yapacaksın? Ya senin ruh yapın soğuk ya da arkadaşından yeterince elektrik almıyorsun. Belki o da acemi. Ayrıntıları bilmiyor. Ama bana göre bu iş böyle gitmez. Bir düşün, zamanını kötü kullanma. Hep böyle olacaksa evlenme. Evlenirsen bile mucizeler bekleme. Evlenince belki bazı yardımlar yapılabilir.

Bunu okuyanlar şunları da okudu: